Китайська місяцехід "Юйту" виявив на Місяці новий тип грунту. Знахідка дозволяє припустити, що поверхня Місяця відрізняється більшим різноманіттям, ніж вважалося до цього, і дозволить полегшити майбутні спостереження з супутників. Про це повідомляє видання New Scientist.
Місяцехід взяв проби грунту в районі місця своєї посадки біля кратера Zi Wei. Місцевість Mare Imbrium – величезна площа на північній півкулі Місяця, була сформована близько трьох мільярдів років тому лавою, що затопила. Трохи пізніше лава перетворилася на базальт, шар якого виявився досить тонким для того, щоб ровер зміг провести його детальне вивчення.
Дослідники проаналізували склад грунту, який був отриманий ровером, і прийшли до висновку, що він відрізняється від усіх зразків, зібраних американськими астронавтами і радянськими дослідниками. Зокрема, відрізняється концентрація оксиду заліза, оксиду кальцію і діоксиду титану.
На думку дослідників, це означає, що місяцехід виявив новий тип грунту.
Раніше вчені встановили, що на Місяці можливі "місяцетрясіння". Місяць стискається і деформується під впливом тяжіння Землі. Нещодавно на супутнику нашої планети була виявлена тріщина.