На Місяці можливі "місяцетруси" - вчені

Поділитися
На Місяці можливі Місяць мнеться і деформується під впливом земної гравітації
Місяць мнеться і деформується під впливом земної гравітації.

Тяжіння Землі чинить на Місяць таку ж дію, як і гравітація Місяця на Землю. Вчені знайшли свідчення того, що Місяць стискається і деформується під впливом тяжіння Землі. Нещодавно на супутнику нашої планети була виявлена тріщина.

За словами вченого Томаса Уотерса, "тісні взаємини Землі і Місяця давно не секрет. Місяць, в кінці кінців, має земне походження. Несподіваним виявилося те, що Земля досі змінює форму свого супутника".

Вчені використали дані, зібрані з навколомісячній орбіти зондом LRO. Зонд було запущено у 2009 році і незабаром після запуску він дозволив виявити свідоцтва стиснення Місяця: 14 характерних скельних утворень, які піднялися при охолодженні і застиганні розплавлених надр супутника. До цього дня таких структур на його поверхні виявлено більше 3 тисяч, вони вважаються одними з найбільш поширених елементів місячного ландшафту. Піднімаючись у висоту на кілька десятків кілометрів, вони тягнуться в довжину на кілометри і, за наявними на сьогодні даними, продовжують змінюватися.

Якщо б цей процес відбувався виключно за рахунок охолодження надр Місяця, такі витягнуті структури на поверхні йшли б у більш-менш випадкових напрямках. Однак дослідники виявили певну впорядкованість в положенні цих утворень, яка вказує на дію земної гравітації.

Сила гравітаційного впливу Землі на поверхню Місяця набагато менша за її власне стиснення і на різні ділянки супутника вона діє нерівномірно. Приливні сили, що виникають через тяжіння Землі, досягають максимуму в областях Місяця, які знаходяться ближче всього і далі всього від планети. У результаті цього на помірних широтах скельні уступи орієнтуються з півночі на південь, а в приполярних – зі сходу на захід.

У разі, якщо такі утворення дійсно залишаються активними, то в їх околицях в моменти найбільш динамічного зсуву порід повинні траплятися слабкі, але цілком помітні "місяцетруси". Найбільшої сили вони повинні досягати в періоди максимальної дії приливних сил, в ті моменти, коли Місяць знаходиться на максимальному видаленні від Землі.

Раніше Європейське космічне агентство опублікувало знімок північного полюса Місяця, складений з сотень зображень, отриманих космічним апаратом SMART-1 під час його перебування на орбіті Місяця у 2004-2006 роках. Полюс вкритий численними кратерами, найбільшим з яких є кратер Різдвяний, оточений з двох сторін кратерами Ерміт і Пласкетт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Alex Vlasenko
13 Жовтня 2015, 18:21
А вот и оригинал (отсюда http://newsdesk.si.edu/releases/earth-s-tidal-forces-linked-shrinking-moon) - They are small, typically less than 10 kilometers long (about six miles) and 10s of meters in height, and are widely distributed over the lunar surface.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі