Китай випередив США в перегонах суперкомп'ютерів

Поділитися
Китай випередив США в перегонах суперкомп'ютерів Китайський Tianhe-2 має більш 3,1 мільйони процесорних ядер © netlib.org
Всюдисущий Китай знову наступив на горло традиційним господарям суперкомп'ютерного ринку - США - яким у 2012-му році вдалося повернути собі лідерські позиції в рейтингу найпотужніших у світі обчислювальних машин.

Опубліковано новий рейтинг найшвидших суперкомп'ютерів TOP500. Як і очікувалося, його очолив китайський Tianhe-2 ("Чумацький шлях-2"), потіснивши з позиції лідерів американські системи.

Tianhe-2 був розроблений Китайським національним університетом оборонних технологій. Його продуктивність становить 33,86 петафлопс. Система включає 16 тисяч обчислювальних вузлів, кожен з яких використовує два процесори Intel Xeon Ivy Bridge і два чіпи Xeon Phi. У сукупності Tianhe-2 об'єднує 3,12 млн обчислювальних ядер.

Таким чином, китайський суперкомп'ютер значно обійшов за продуктивністю американський Cray XK7 (Titan), який з показником в 17,59 петафлопс був лідером минулого року. Зараз Titan зайняв другий рядок рейтингу.

IBM Sequoia замикає трійку лідерів з показником 17,17 петафлопс, 98 тисяч обчислювальних вузлів і 1,6 петабайт пам'яті.

Втім, за кількістю суперкомп'ютерів Китай (66 з 500 систем) займає поки другу позицію після США (252 з 500 систем), випереджаючи такі країни, як Японія, Великобританія, Франція, Німеччина.

Компанія Hewlett-Packard була названа найбільшим постачальником компонентів для супер-ЕОМ (189). IBM опинилася на другому місці (160), зате її розробки використовуються в 4 машинах з десятки лідерів.

Компанія Intel продовжує лідирувати як найбільший постачальник процесорів для суперкомп'ютерів (80,4%). 67% всіх систем використовують чіпи з вісьмома та більше ядрами.

Також цікаво відзначити інтенсивне зростання сукупної продуктивності систем TOP500. Якщо в минулому році цей показник склав 123 петафлопс, то вже в поточному - 223 петафлопс.

Організація International Supercomputing Conference (ISC) оновлює рейтинг TOP500 двічі на рік - влітку і восени. Першим список очолив CM-5/1024, зібраний Thinking Machines в 1993 році.

Починаючи із заснування рейтингу, Сполучені Штати кілька років поспіль залишалися беззаперечними лідерами цього списку. Проте поступово їх почали тіснити конкуренти, і в червні 2010 року наступив переломний момент, коли з теоретичної пікової продуктивності лідерство забрав китайський суперкомп'ютер Nebulae.

У листопаді 2010 року Китай продовжив наступ і зумів відвоювати першу позицію в TOP500. Лідером рейтингу став суперкомп'ютер Tianhe-1A. У червні 2011 року в суперечці за лідерство з Китаєм виграла Японія - її суперкомп'ютер Kei відрізнявся продуктивністю 8,162 петафлопс і зумів утримати перше місце два сезони поспіль.

У 2012 році США тимчасово відвоювали лідерські позиції за допомогою суперкомп'ютерів Sequoia і Titan, але тепер всюдисущий Китай, який вже зумів завоювати лідерство у багатьох галузях високих технологій, знову наступив на горло традиційним господарям суперкомп'ютерного ринку. !zn

Читайте також:

У Росії створено прототип найбільшого в Європі суперкомп'ютера

IBM визначила п'ять головних трендів у комп'ютерах на найближчі п'ять років

У Великобританії знову запустили один з найстаріших у світі комп'ютерів вагою в 2,5 тонни (ФОТО)

Астрофізик Стівен Хокінг закликав людство рятуватися з Землі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі