IBM представила черговий прогноз The Five in Five. У ньому компанія називає п'ять тенденцій, які, на її думку, будуть переважати в області комп'ютерних технологій у найближчі п'ять років.
У списку The Five in Five за 2012 перелік тенденцій збігається зі списком почуттів, які здатна відчувати людина. IBM пророкує, що комп'ютери будуть наділені слухом, зором, смаком, нюхом і дотиком.
"Слух" дозволить комп'ютерам розшифровувати звуки навколишнього світу - так, комунальні служби по скрипу дерев на вітрі зможуть визначити, чи є ризик обвалення. Телефони, наділені "органами слуху", зможуть складати звукову картину місця, де знаходиться людина. Наприклад, якщо апарат визначить, що його власник знаходиться на конференції або в кінотеатрі, він самостійно перейде в беззвучний режим.
"Зір" дасть обчислювальному пристрою здатність розпізнавати об'єкти на фотографіях і відеозаписах. Медики зможуть використовувати цей навик комп'ютера для вивчення рентгенограм і томограм, рекламодавці - для визначення інтересів користувачів з розміщених ними в Мережі фотографій, екстрені служби - для аналізу матеріалів з місця події.
"Смаком" дослідник з IBM називають здатність комп'ютерів аналізувати хімічний склад їжі і видавати рецепти страв, оптимальних для конкретної людини з точки зору поживної цінності.
"Нюхом" комп'ютер наділять датчики, які, наприклад, будуть аналізувати повітря, яке видихає людина, щоб зробити по ньому висновок про наявність в організмі захворювань.
"Дотик" дозволить комп'ютеру або мобільному телефону передати фактуру предмета, який у даний момент знаходитися в іншому місці, використовуючи для цього, наприклад, вібрації екрану. Технологія може знайти застосування в інтернет-торгівлі: покупець зможе "помацати" тканину сорочки перед оформленням замовлення.
Прогноз The Five in Five IBM випускає щорічно починаючи з 2007 року. Складаючи його, компанія спирається на дослідження ринку і власні розробки. Кожній тенденції присвячена окрема стаття - її пише співробітник IBM, що спеціалізується на дослідженнях в цій області. !zn
Читайте також:
Американський суперкомп'ютер IBM визнали найшвидшим у світі
Японці створили найпотужніший у світі комп'ютер
У США створюється суперкомп'ютер, який буде працювати на флеш-пам'яті
Рейтинг суперкомп'ютерів: Першість у Китаю