Китайські вчені закликали розробити програму знищення супутників Starlink

Поділитися
Китайські вчені закликали розробити програму знищення супутників Starlink Китай побоюється військового потенціалу супутників Starlink © prezydent.pl
У Китаї впевнені, що апарати можуть бути загрозою національній безпеці.

Китайські військові дослідники закликали до розробки зброї «жорсткого ураження», яка зможе знищити систему супутників Starlink Ілона Маска. Вони вважають, що супутникове угруповання може бути загрозою для національної безпеки країни, повідомляє Live science.

Дослідники звернули увагу на «величезний потенціал Starlink для військових потреб» і необхідність розробки контрзаходів для спостереження, відключення або навіть знищення апаратів.

Starlink – це широкосмугова супутникова інтернет-мережа, розроблена компанією Маска SpaceX, метою якої є надання доступу до Інтернету клієнтам у будь-якій точці світу. З моменту запуску перших супутників Starlink у 2019 році SpaceX вивела на низьку навколоземну орбіту понад 2300 з них, і компанія планує відправити в космос до 42 000 супутників, щоб сформувати гігантське сузір'я.

Китайські вчені стурбовані військовим потенціалом угруповання, яке, як вони вважають, можуть використати для відстеження гіперзвукових ракет. Крім того, супутники можуть підвищити швидкість передачі даних американських безпілотників і літаків-невидимок, а також врізатися в китайські апарати, виводячи їх з ладу.

Китай уже скаржився на супутники Starlink. Минулого року країна відправила до ООН листа, в якому вказала, що китайська космічна станція була змушена здійснити маневр, щоб не зіткнутися з апаратами.

"Необхідно застосувати комбінацію м'яких і жорстких методів знищення, щоб деякі супутники Starlink втратили свої функції та зруйнували операційну систему сузір'я", - вважає команда дослідників на чолі з Жень Юаньчженем, науковим співробітником Пекінського інституту стеження та телекомунікацій.

Китай уже має інструменти, які можуть використовуватися для відключення супутників. До них відносяться мікрохвильові глушники, які можуть порушити зв'язок або підпалити електричні компоненти; потужні лазери з міліметровою роздільною здатністю, які можуть отримувати зображення та засліплювати супутникові датчики; кіберзброя для зламу супутникових мереж; і протисупутникові ракети великої дальності (ASAT) для їхнього знищення. Але дослідники вважають, що цих заходів недостатньо, оскільки Starlink є децентралізованою системою.

Які саме заходи дослідники пропонують вживати, поки неясно. Разом з тим, вони пропонують Китаю побудувати власну систему супутників-шпигунів, які допоможуть відстежувати Starlink, знайти нові покращені способи зламу систем та розробити ефективніші способи відключення супутників. Потенційно це може означати розгортання лазерів, мікрохвильової зброї або супутників меншого розміру, які можна використовувати для захоплення супутників Starlink

Нагадаємо, за словами Ілона Маска, російські хакери постійно атакують систему Starlink, намагаючись зламати супутники і заглушити сигнал. Фахівцям вдається ефективно відбивати атаки.

Перша партія станцій Starlink надійшла в Україну у відповідь на прохання віце-прем'єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ілон Маск вперше активував інтернет Starlink над територією нашої країни.

Система Starlink від Маска допомагає українській армії відслідковувати та знищувати окупантів. Супутниковий зв'язок активно використовується в армії для комунікації у важкодоступних місцях – Starlink значно покращив цей процес.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі