Система Starlink від Маска допомагає українській армії відслідковувати та знищувати окупантів

Поділитися
Система Starlink від Маска допомагає українській армії відслідковувати та знищувати окупантів © prezydent.pl
Росія має свою супутникову систему Гонець, але вона значно поступається Starlink.

Система супутникового Інтернету Starlink стала справжнім подарунком для української армії від Маска. Особливо з огляду на її високу ціну. Про це пише НВ.

Зазначається, що супутниковий зв'язок активно використовують в армії для комунікації у важкодоступних місцях – Starlink значно покращить цей процес. Система допомагаючи українським військам координувати роботу безпілотників та «сіяти на ворога смерть з повітря, а також відслідковувати його переміщення».

Загалом система зв'язку та інтернету в Україні витримала та працює досить стабільно. Тим не менш, у гарячих точках через постійну роботу «глушилок» альтернативна система зв'язку є не просто важливою — вона потрібна. І система Starlink справді справляється з цим завданням, зазначає видання The Telegraph.

Українськими безпілотниками управляє підрозділ Аеророзвідка. Фахівці використовують систему дельта, яка доступна для роботи навіть на слабких ноутбуках. У ній є інтерактивна карта, дані для якої збираються із зображень з дронів, супутників, звичайних відеокамер та різних датчиків, що дозволяє відстежувати переміщення ворога.

Проте українська армія використовує дрони не лише для розвідки, а й для бомбардувань ворога. Відео роботи Байрактарів вже стали улюбленим контентом для багатьох українців. А робота української армії з дронами стала настільки ефективною, що нещодавно Пентагон вирішив відправити Україні Switchblade — так звані дрони-камікадзе.

«Ми б'ємо ночами, коли росіяни сплять. Вночі дрони абсолютно непомітні, завдяки чому можна підбиратися максимально близько. Ми спеціально шукаємо вантажівку з найціннішим вантажем, а потім б'ємо точно нею. Це можна зробити з дуже низькими побічними збитками, навіть в умовах села», — каже Ярослав Гончар, командир Аеророзвідки.

Вночі більшість російських підрозділів неактивні, пояснює він. Враховуючи великі проблеми росіян з логістикою, оператори дронів намагаються відслідковувати саме ланцюжки поставок ворога, щоб бити за їхнім найслабшим місцем — особливо з огляду на те, що такі колони зазвичай слабо охороняються. Завдяки тепловізорам, вночі Аеророзвідка краще бачить переміщення ворога, а оператори перебувають у найкращому становищі, адже помітити маленький дрон практично неможливо.

За день підрозділ виконує близько 300 польотів, збираючи інформацію та визначаючи пріоритетні цілі для нічних бойових вильотів. Найскладніші дрони вже використовують систему Starlink, що дозволяє їм без перешкод передавати всю необхідну інформацію.

Росія має свою супутникову систему Гонець. Проте її роботу підтримують лише 12 супутників (проти більш ніж 2000 супутників Starlink), а саму компанію неодноразово підозрювали у розкраданнях. Тому очевидно, що ці заяви — лише робота на внутрішню пропаганду, щоб показати росіянам, що вони не відстають від Заходу.

Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск написав у себе в Twitter пост із підтримкою України. Він також підтримав росіян, які виступають проти війни, яку розв'язав президент Володимир Путін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі