Кисень з'явився в атмосфері Землі три мільярди років тому, що на 600 мільйонів років раніше, ніж прийнято вважати, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.
Сеан Даху з університету Південної Данії в Оденсі і його колеги досліджували розподіл ізотопів хрому та інших металів в древніх породах з півдня Африки віком близько трьох мільярдів років. За цими даними вони визначили, що вже в той час ґрунт і камені зазнавали хімічного вивітрювання в результаті окислювальних процесів. Даху і його колеги розрахували, що кількість кисню в атмосфері в той час мала бути як мінімум на рівні 0,0003 від поточного.
До цих пір було прийнято вважати, що зміна складу атмосфери Землі і поява в ній кисню сталася 2,4 мільярда років тому внаслідок виникнення синьо-зелених водоростей. Цю подію називають кисневою катастрофою, тому що зміна складу атмосфери спричинила за собою масове вимирання анаеробних форм життя.
Даху і його колеги також дотримуються цієї версії появи кисню на Землі і вважають, що, з урахуванням їх оцінок, синьо-зелені водорості повинні були з'явитися 3,3-3,4 мільярда років тому. 1zn
Читайте також:
Астрономи уточнили галактичну адресу Землі
Вчені передбачили 200-літнє глобальне похолодання
Вчені виявили парадоксальний феномен: через глобальне потепління збільшується площа льодовиків