Австралійські вчені заявили про те, що кількість мікропластику на морському дні може досягати 14 мільйонів тонн. Це є наслідком величезної кількості сміття, яке щорічно потрапляє в Світовий океан, повідомляє Naked science.
Мікропластик - це фракції розмірами від 5 мм до 1 мкм, які через свої малі розміри легко поглинаються морськими організмами і негативно впливають на тварин.
У ході нового дослідження вчені зібрали зразки з глибин від 1 655 до 3 062 метрів біля берегів південної Австралії (з відстані від 288 до 356 кілометрів від берега). Кількість знайденого мікропластику змінювалася від нуля до 13,6 фрагментів на один грам сухого осаду.
Тобто, вченим вдалося зареєструвати набагато більшу кількість мікропластику, ніж показували аналізи інших досліджень. Число фрагментів мікропластику на дні збільшувалося у міру того, як воно росло на поверхні води, і зі збільшенням нахилу морського дна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Як повідомлялося раніше, міжнародна група вчених зафіксувала найвищу концентрацію мікропластика на морському дні. У Середземному морі біля берегів Італії на квадратний метр морського дна припадало 1,9 млн частинок пластику.