«Хаббл» зробив знімок літнього Сатурна

Поділитися
«Хаббл» зробив знімок літнього Сатурна "Хаббл" зробив знімок літа на Сатурні © NASA
На фотографії можна чітко роздивитися кільця планети.

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали нові знімки Сатурна. Як повідомляє NASA, знімки були зроблені 4 липня і на них планета виглядає справжнім «володарем кілець».

«Хаббл» зробив знімки, коли в північній півкулі Сатурна встановилося літо. Телескопу вдалося роздивитися атмосферні шторми, які є сезонними явищами і то з'являються, то зникають. Смуга в північній півкулі завжди залишається яскраво вираженою, а ось кілька смуг трохи  змінюють колір з року в рік. Атмосфера планети складається в основному з водню і гелію зі слідами аміаку, метану, водяної пари та вуглеводнів, які надають їй жовтувато-коричневий колір.

Над північною півкулею можна помітити слабкий червонуватий серпанок. Він може бути пов'язаний з нагріванням від сонячного світла, яке змінює атмосферну циркуляцію, або призводить до зникнення частинок льоду з аерозолів в атмосфері. Можливо також, що збільшення сонячного світла в літні місяці змінює фотохімічний серпанок. Цікаво, що південний полюс, який злегка «визирає» на цьому зображенні, пофарбований у блакитний колір.

Однією з найпомітніших структур на знімку є кільця Сатурна.  Здебільшого, вони складаються зі шматочків льоду, розміри яких змінюються від крихітних крупинок до гігантських каменів. Як і чому з'явилися ці кільця, залишається однією з таємниць Сонячної системи. Вчені вважають, що вони сформувалися разом з самою планетою і їхній вік становить близько чотирьох мільярдів років. Але є й інша теорія – оскільки кільця дуже яскраві, вважається, що вони могли з'явитися в часи динозаврів.

Дві крихітні яскраві точки, які можна роздивитися на фото, це супутники Сатурна. Справа знаходиться Мимас, а внизу – Енцелад.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа помітили незвичайне явище - зникнення масивної зірки в карликовій галактиці. Дослідники припускають, що яскравість зірки могла різко впасти або ж вона зникла за хмарою пилу. Можливо також, що вона перетворилася на чорну діру без утворення наднової.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі