«Хаббл» зробив новий знімок Юпітера

Поділитися
«Хаббл» зробив новий знімок Юпітера Зліва від планети можна помітити супутник Європу © spacetelescope.org
Знімок був зроблений в момент, коли планета знаходилась на відстані 653 мільйонів кілометрів від Землі.

Астрономи за допомогою телескопа «Хаббл» отримали новий знімок Юпітера. Він дозволяє вченим простежити за зміною погоди на газовому гіганті. Зліва від планети можна помітити її льодистий супутник Європу, йдеться на сайті обсерваторії.

«Хаббл» зробив знімок 25 серпня, в цей час Юпітер знаходився на відстані 653 мільйонів кілометрів від Землі. Однією з найбільш вражаючих особливостей фотографії є білий шторм в північних широтах, який рухається на швидкості 560 кілометрів на годину.

Незважаючи на те, що в цьому регіоні часто виникають шторми, це конкретне обурення, мабуть, має більшу структуру, ніж можна було спостерігати раніше. За шлейфом тягнуться невеликі темні згустки проти годинникової стрілки, яких в минулому не було. Вчені вважають, що це може бути початком великої білої плями, яка буде змагатися з легендарною Великим червоною плямою в південній півкулі.

Вчені також відзначають, що колір Великої червоної плями на цьому знімку є насиченим, а її ядро і смуга по краю здаються ще більш темними. На даний момент діаметр цього урагану становить 15800 кілометрів. Він продовжує зменшуватися, але це зменшення сповільнилося. Чому воно відбувається, вчені поки не знають.

Дослідники також помітили зміни в ще одному регіоні Юпітера: шторм Овал ВА, який вчені називають Великою червоною плямою-молодшою, знову почав змінювати свій колір. Спочатку він був білим, але в 2006 році почав фарбуватися в червоний, а потім знову побілів. Тепер же ядро урагану почало знову темніти і повертатися до червоного кольору. Ймовірно, це означає, що Велика червона пляма-молодша скоро наблизиться за кольором до своєї старшої сестри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи заявили про те, що їм вдалося розібратися в природі загадкових шестикутних вихорів на полюсах Юпітера. Виявилося, що стабільність шторму в основному залежить від «захисту» - антициклонічного кільця навколо кожного циклону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі