Астрономи наблизилися до розгадки таємниці шестикутних ураганів Юпітера

Поділитися
Астрономи наблизилися до розгадки таємниці шестикутних ураганів Юпітера Вчені дізналися, чому шестикутні шторми Юпітера не зливаються © Популярная механика
Майже ідеальні шестикутники оточують урагани на полюсах планети.

Астрономи заявили про те, що їм вдалося розібратися в природі загадкових шестикутних вихорів на полюсах Юпітера. Виявилося, що стабільність шторму в основному залежить від «захисту» - антициклонічного кільця навколо кожного циклону, повідомляє «Популярная механика».

Після того, як до Юпітера прибула станція «Юнона», вчені змогли роздивитися полюси гіганта. Вони помітили щось дивне: центральний ураган оточували майже ідеальні шестикутники штормів.

На північному полюсі газового гіганта вирують дев'ять циклонів: один в центрі і вісім інших, які розташувалися навколо нього. Всі циклони обертаються проти годинникової стрілки. На південному полюсі в 2016 році циклонів було шість: один в центрі і п'ять по краях. Але в 2019 році до них приєднався сьомий шторм. Ці шторми обертаються за годинниковою стрілкою.

З 2016 року це циклони існують автономно, без спроби злиття. Тепер вчені заявили про те, що їм вдалося дізнатися, чому так відбувається. Вони провели моделювання та виявили набір умов, при яких циклони можуть залишатися дискретними і стабільними протягом тривалих періодів часу, не зливаючись в мегаструктури.

«Ми виявили, що стабільність структури в основному залежить від захисту - антициклонічного кільця навколо кожного циклону - але також і від його глибини. Занадто слабке екранування і мала глибина призводять до злиття і втрати багатокутного малюнка. Занадто сильне екранування змушує циклонічні і антіціклоніческіх частини вихорів розділятися. А ось проміжний стан призводить до появи стабільних багатокутників», - пишуть дослідники в своїй статті.

Найбільший вплив на стабільність вихорів надає «захист». Він виникає, коли вихор - в даному випадку циклони Юпітера - оточений кільцем, що рухається в протилежному напрямку. Таким чином, кожен з циклонів, що рухаються проти годинникової стрілки на північному полюсі, оточений потужним вітром, який дме навколо циклону за годинниковою стрілкою.

Якщо це екранування буде занадто слабким, бурі зіллються. Якщо воно буде занадто потужним, шторм і його «щит» розлетяться один від одного, що призведе до повного хаосу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше американські вчені заявили про те, що супутники Юпітера гравітаційно впливають один на одного і викликають сильні припливи в підземних океанах своїх «братів». При цьому, такий вплив набагато сильніший, ніж гравітаційний вплив самого Юпітера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі