Астрономи з Університету Кобе заявили про те, що тріщини на Ганімеді, найбільшому супутнику Юпітера, могли з'явитися після його зіткнення з іншим великим небесним тілом. Якщо гіпотеза виявиться правдивою, тріщини можуть стати найбільшою ударною структурою, відомою сьогодні, повідомляє N+1.
Ганімед — найбільший супутник у Сонячній системі і дев'ятий по величині в ній об'єкт, який перевершує за розмірами навіть Меркурій. Його діаметр становить 5,2 тисячі кілометрів, а маса — більша за масу Місяця приблизно вдвічі. Дослідження Ганімеда за допомогою різних космічних станцій, включаючи «Вояджер-1», «Вояджер-2» і «Галілео», показали, що його поверхня покрита концентричними борознами, ширина кожної з яких становить кілька кілометрів.
У ході дослідження вчені вивчили знімки Ганімеда і з'ясували, що тріщини набагато більші, ніж вважалося раніше. За словами дослідників, довжина борозен становить близько 16 тисяч кілометрів, тобто, вони майже повністю охоплюють поверхню супутника. Астрономи провели комп'ютерне моделювання і з'ясували, що тріщини могли з'явитися в результаті зіткнення Ганімеда з іншим небесним тілом діаметром близько 300 кілометрів.
Якщо це дійсно так, то тріщини на Ганімеді – найбільша ударна структура в Сонячній системі. Автори припускають, що невідоме небесне тіло впало на Ганімед близько чотирьох мільярдів років тому в районі, відомому як область Маріус. Відтоді поверхня супутника сильно змінилася через вулканізм і тектонічну активність, що стерла деякі сліди з поверхні. Однак борозни збереглися на старіших і темніших ділянках, які покривають приблизно третину поверхні, і тому астрономи бачать тріщини, що залишилися в результаті зіткнення, але не сам ударний кратер.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше станція «Юнона» передала на Землю новий знімок хмар Юпітера. На цей раз на ньому розташувалося кілька ураганів в південній півкулі газового гіганта.