Інвестори зі США вклали великі суми у китайські компанії зі штучного інтелекту і це не подобається Білому дому

Поділитися
Вашингтон звинувачує американських інвесторів у передачі капіталу та цінних ноу-хау китайським технологічним компаніям, які могли б допомогти ВПК Пекіна.

Згідно зі звітом групи технічної політики Джорджтаунського університету (CSET), з 2015 по 2021 рік американські інвестори, включаючи інвестиційні підрозділи Intel Corp (INTC.O) і Qualcomm Inc (QCOM.O), здійснили майже п’яту частину інвестицій у китайські компанії зі штучного інтелекту. Про це повідомляє Reuters.

Адміністрація президента США Джо Байдена, як повідомляє видання, готується оприлюднити нові обмеження на фінансування США китайських технологічних компаній. Саме з цим пов’язують дедалі більшу увагу до інвестицій США в штучний інтелект, квантову технологію та напівпровідники і зокрема публікацію цього звіту.

Згідно зі звітом, 167 американських інвесторів взяли участь у 401 транзакції, або приблизно 17% інвестицій у китайські компанії ШІ за цей період. Ці транзакції склали 40,2 млрд доларів інвестицій, або 37% від загальної суми, залученої китайськими компаніями штучного інтелекту за 6-річний період.

Очікується, що цього року адміністрація  Байдена оприлюднить виконавчий указ, який обмежує деякі американські інвестиції в чутливі китайські технологічні галузі. Вашингтон звинувачує американських інвесторів у передачі капіталу та цінних ноу-хау китайським технологічним компаніям, які могли б допомогти розвинути військовий потенціал Пекіна.

Згідно зі звітом, американський інвестор GSR Ventures інвестував разом із китайською IFlytek Co Ltd (002230.SZ) у китайську компанію зі штучним інтелектом після того, як фірму було додано до торгового чорного списку. Silicon Valley Bank та американська інвестиційна група Wanxiang Healthcare інвестували в китайські фірми штучного інтелекту до того, як технологію розпізнавання облич було додано до чорного списку.

Обидві компанії були додані до чорного списку, який фактично забороняє їм отримувати експорт технологій із США, у 2019 році за ймовірні порушення прав людини, пов’язані з репресіями проти уйгурських мусульман.

За даними CSET, наразі лише одна китайська компанія штучного інтелекту, яка отримала фінансування від американських інвесторів, бере участь у розробці додатків штучного інтелекту для військових цілей або громадської безпеки.

Нагадаємо, у грудні минулоріч стало відомо, що адміністрація Байдена планує внести понад 30 інших китайських компаній до торгового «чорного списку», що не дозволить їм купувати певні американські технологічні компоненти.

США і Китай зійшлися в повномасштабній технологічній війні, яку Джо Байден назвав змаганням «за перемогу у XXI столітті». Десятиліттями Сполучені Штати утримували позицію світового технологічного лідера, але тепер Пекін намагається їх обігнати, вкладаючи мільярди доларів державного фінансування у розвиток штучного інтелекту, технологій 5G та 6G, біотехнологій, «зеленої енергетики», напівпровідників тощо. Про це читайте в статті Наталії Бутирської «Китай воює зі США за право керувати світом високих технологій».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі