Інвазивні жаби на Мадагаскарі стали причиною смерті місцевих змій

Поділитися
Інвазивні жаби на Мадагаскарі стали причиною смерті місцевих змій Вужі їдять отруйних жаб і вмирають © Wikimedia commons
Жаби проникли на острів близько 10 років тому.

Рідкісні мадагаскарські вужі Шлегеля почали помирати через отруєння інвазивними жабами, які проникли на острів близько 10 років тому. Деякі популяції скорочуються на 6% протягом року і можуть вимерти протягом кількох років. Про це йдеться у статті групи вчених під керівництвом Анжеліки Кроттіні з Університету Порту, опублікованій у журналі Biological Invasions.

Чорнорубцеві (малазійські) жаби з'явилися на Мадагаскарі у 2010-х роках. Ймовірно, що вони прибули на острів як "безбілетні пасажири" на кораблях. З того часу вони поширюються від точки прибуття на радіус 2,5 кілометра на рік, що викликає занепокоєння серед учених, які вважають, що інвазивний вид може порушити біорізноманіття регіону.

У 2018-2019 роках вчені зловили вісім жаб, повісили на них радіопередавачі та відслідковували їхнє переміщення в середньому 12,4 дні. Всі помічені особини більшу частину часу проводили в лісі та на узліссях.

Одна з помічених жаб була вбита вужем Шлегеля, який не встиг її з'їсти, оскільки помер від отруєння. Виявивши труп жаби і знайшовши поряд мертву змію, вчені вирішили перевірити, як цей інвазивний вигд вплинув на вужів.

Спочатку дослідники вирішили встановити приблизний розмір популяції змій на ділянці. За кілька тижнів вони нарахували 54 вужа, дев'ять із яких були мертвими, без видимих пошкоджень. Ймовірно, вони загинули від отруєння токсинами жаб. У чотирьох випадках ученим вдалося знайти мертву жабу в пащі змії, її шлунку або неподалік трупа.

За оцінками вчених, щомісяця у лісовому масиві Аналабе від отруєння отруйними жабами вмирає більше двох вужів, це відповідає 6% загибелі популяції на рік. Вчені вважають, що втрати можуть бути ще більшими, оскільки вони могли знайти не всіх мертвих змій.

Дослідники відзначають, що рівень смертності серед вужів в результаті отруєння жабами настільки високий, що деякі популяції можуть вимерти лише за кілька років. В результаті постраждають цілі екосистеми і навіть люди, оскільки скорочення чисельності змій призводить до посиленого розмноження шкідників та переносників хвороб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені описали раніше невідомий науці вид змій завдяки фотографії, яка була опублікована в Instagram. Змію знайшов у своєму будинку студент-магістрант Університету Гуру Нанак Дев в Індії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі