Вчені з Університету Флорида-Галф-Кост заявили про те, що 20% відомих видів змій не з'являються на жодній фотографії. Більшість з видів, фотографій яких дослідники не змогли знайти, серед сліпунів - дрібних риючих рептилій, яких важко знайти та ідентифікувати, повідомляє N+1.
За існуючими даними, в світі налічується 3900 видів змій. Багато з них відомі лише за кількому знахідками, тому про їхній спосіб життя відомо дуже мало. Деякі види ніколи не фотографували в дикій природі. В ході нового дослідження вчені вирішили уточнити, скільки видів змій ніколи не потрапляли в об'єктив камери.
Вчені вивчили 11 онлайн-джерел, включаючи базу даних iNaturalist і її націлений на рептилій і амфібій аналог HerpMapper, а також фотохостинг Flickr і соціальні мережі Facebook і Twitter. Дослідники також провели пошук фотографій у наукових журналах і опитали професійних герпетологів про те, чи є у них знімки.
Всього дослідники зібрали 725 565 ідентифікованих фотографій змій, на яких були зображені 3098 видів (79,9% всіх видів цих рептилій). Тільки 12 видів змій (0,3% від загальної різноманітності) сфотографували більше 10 тисяч разів. Змією, яку фотографували найбільше в світі, виявилася звичайна підв'язувальна змія (Thamnophis sirtalis) родом з Північної Америки.
Більше половини видів змій були представлені 10 і менше знімками, а для 781 виду фотографій взагалі не знайшлося. Багато з них відносяться до сліпунів - дрібних примітивних змій, які ведуть підземний спосіб життя і харчуються безхребетними. Близько половини представників цієї групи не фотографували жодного разу. В середньому ж сліпуни потрапляють в об'єктив в десять разів рідше за інших змій, що не дивно, адже їх дуже важко побачити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з'ясували, як у отруйних змій з'явилися ікла з отрутою. Вони виникають на основі вже існуючого зубного елемента.