Новий вид змій вдалося знайти завдяки посту в Instagram

Поділитися
Новий вид змій вдалося знайти завдяки посту в Instagram Новий вид відкрили завдяки посту в Instagram © Mirza ZA, Bhardwaj VK, Patel H/Evolutionary Systematics
Змію виявив у себе на подвір'ї студент з Індії.

Вчені описали раніше невідомий науці вид змій завдяки фотографії, яка була опублікована в Instagram. Змію знайшов у своєму будинку студент-магістрант Університету Гуру Нанак Дев в Індії, повідомляє Smithsonian magazine.

Вірендар Бхардавдж провів перші місяці пандемії вдома в Чамбі – місті, яке розташоване біля підніжжя Гімалаїв. Він досліджував задній двір свого будинку та зробив фотографії комах, рептилій та птахів.

У червні 2020 року він опублікував одне фото – на ньому крупним планом зображувалась невелика, чорно-біла змія, яка висунула свого роздвоєного язика. Фотографія привернула увагу Зіршана Мірзи – вченого, який вивчає рептилій та земноводних у Національному центрі біологічних наук Індії. Мірза звернувся до Бхардавджа, тому що не зміг впізнати цю змію.

Разом вони зрозуміли, що цей вид ще не був описаний у науковій літературі, хоч і був відомий місцевим жителям. Вчені опублікували статтю про новий вид змій у журналі Evolutionary Systematics.

В описі Бхардавджа в Instagram змія позначалася як кукрі - вид з довгими, схожими на однойменний непальський кинджал, зубами. Змія була схожа на звичайних кукрі Oligodon arnensis, але відрізнялася в декількох аспектах.

Команда вчених упіймала двох змій – самця та самицю, щоб детально їх вивчити. Дослідники зібрали морфологічні дані, такі як кількість луски та форма черепа, а також провели аналіз ДНК та порівняли її з геномами інших змій. В результаті вони змогли підтвердити, що справді мають справу з видом, який раніше не був описаний у науковій літературі.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, західні регіони Гімалаїв більш сухі та є домом для меншої кількості видів, ніж східні. Але Мірза вважає, що необхідно провести детальні вивчення біорізноманіття заходу Гімалаїв, оскільки тут може жити унікальний набір рептилій, який вчені ще тільки починають відкривати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені описали новий вид равликів, знайдений в карстовому джерелі в Чорногорії. Новий вид назвали на честь сербського тенісиста Новака Джоковича.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі