Біологи з Технологічного інституту Джорджії заявили про те, що хвіст міг зіграти ключову роль в еволюції сухопутних тварин, у тому числі, людини. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Science.
За словами вчених, організми, які вийшли на сушу, зіткнулися з низкою суттєвих проблем. По-перше, вони повинні були знайти способи, які дозволять їм пересуватися по землі, а по-друге, навчитися долати перешкоди, такі як зерниста поверхня пляжів та похил берегів.
У ході досліджень вчені вивчили мулистих стрибунів, чиї грудні плавці нагадують кінцівки сухопутних тварин, що дозволяє їм навіть залазити на дерева. Крім того, ці риби використовують хвіст для стрибків. Вчені виявили, що на плоскій поверхні хвіст майже не допомагає пересуванню, але на схилах, кут нахилу яких становить близько 10 градусів, він забезпечує третину всіх кроків, а на схилах з ухилом 20 градусів – половину.
Дослідники створили робота, який імітував рух мулистих стрибунів і встановили, що хвіст дійсно сприяє бічному переміщенню амфібій при сходженні на схили. Він також виконував функцію якоря, щоб тварина не сповзав вниз.
Раніше палеонтологи з'ясували, що почати стрімке зростання і досягти сучасних обсягів дозволив головному мозку наших предків саме перехід на дієту з великою кількістю крохмалю та інших висококалорійних вуглеводів трьох мільйонів років тому.