Hubble сфотографував загибель зірки

Поділитися
Hubble сфотографував загибель зірки
За космічними мірками, процес загибелі зірки триває зовсім недовго - кілька десятків тисяч років.

Оптичний телескоп Hubble допоміг дослідникам отримати якісне зображення планетарної туманності NGC 6565, яка сформувалася в процесі скидання зовнішніх оболонок із зірки, що знаходиться в її центрі, - тобто загибелі зірки і поступового перетворення її в білого карлика.

Як повідомляється на сайті американського космічного агентства NASA, планетарна туманність NGC 6565 була відкрита 14 липня 1880 року.

У центрі туманності розташована зірка, яка знаходиться в процесі "передсмертної агонії", - з нього злітають зовнішні газові оболонки. Саме в ході цього процесу формується туманність.

За космічними мірками, процес загибелі зірки триває зовсім недовго - кілька десятків тисяч років.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення науковців про будову і походження Всесвіту.

За чверть століття апарат провів 1,2 млн цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".

За допомогою телескопа фахівці змогли отримати відомості про об'єкти, що знаходяться на відстані 13,4 млрд світлових років від Землі. Завдяки "Хабблу" вдалося уточнити вік Всесвіту і кількість галактик, що знаходяться в ній (приблизно 200 млрд).

Нові дані були також отримані про Сонячну систему і нашу Галактику - Чумацький шлях, зокрема, про розташовану в її центрі гігантську чорноу діру.

Обсяг інформації в його "архіві "перевищує 100 терабайтів, а зроблені ним знімки постійно публікуються на сторінках науково-популярних журналів і лягли в основу багатьох документальних фільмів про космічні дослідження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі