Телескоп "Хаббл" допоміг астрономам розгадати таємницю Магелланового потоку

Поділитися
Телескоп "Хаббл" допоміг астрономам розгадати таємницю Магелланового потоку "Хаббл" допоміг астрономам розгадати таємницю Магелланового потоку
Астрономи за допомогою знімків телескопа "Хаббл" виміряли вміст важких елементів в шести ділянках Магелланового потоку. Для цього вони використовували світло квазарів - дуже яскравих центральних областей галактик.

Потік газу, що пролягає між Магеллановими хмарами, галактиками-супутниками Чумацького Шляху, утворився здебільшого з речовини Малої Магелланової хмари два мільярди років тому, а потім доповнився газом Великої Магелланової хмари, йдеться в статті, опублікованій в Astrophysical Journal.

"Цікаво, що всі інші галактики-супутники Чумацького шляху позбулися свого газу. Магелланові хмари змогли його утримати і все ще здатні породжувати нові зірки, тому що у них більше маси, ніж у інших супутників. Але по мірі наближення до Чумацького шляху, його гравітація впливає на них все сильніше, до того ж вони починають стикатися з його галактичним гало і відчувати тиск гарячого газу. Цей процес, разом з гравітаційним "перетягуванням каната" між самими Магеллановими хмарами, і призводить до утворення потоку. Ми бачимо речовину, що тягнеться з Магелланових хмар у міру їх наближення до Чумацького шляху", - пояснив один з авторів дослідження Ендрю Фокс з Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі (США).

Астрономи під керівництвом Фокса за допомогою знімків телескопа "Хаббл" виміряли вміст важких елементів в шести ділянках Магелланового потоку. Для цього вони використовували світло квазарів - дуже яскравих центральних областей галактик. Випромінювання від квазарів, що проходить через потік, дозволило астрономам визначити його склад за особливостями поглинання ультрафіолету молекулами газу.

В основній частині потоку вчені виявили великі об'єми кисню і сірки, відповідні їх кількостям в Малій Магеллановій хмарі два мільярди років тому. Несподіваним для астрономів стало виявлення ще більшої кількості сірки в частині потоку, близької до Великої Магелланової хмари. Астрономи припускають, що ця ділянка утворилася з речовини Великої Магелланової хмари після основної частини потоку.

Зрештою, Магелланів потік увіллється в галактичний диск Чумацького шляху і стане "паливом" для народження нових зірок, вважають вчені. !zn

Читайте також:

Вчені припустили, що Всесвіт утворився не від вибуху, а просто "замерз"

Вчені наблизилися до розгадки існування Всесвіту

Вчені: Після Великого вибуху Всесвіт був рідким

Вчені вважають, що дізналися остаточну долю Всесвіту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі