Американське космічне агентство NASA опублікувало отриманий за допомогою оптичного телескопа Hubble знімок галактики NGC 613.
Як повідомляється на сайті агентства, від інших зображень спіральних галактик цей знімок відрізняє наявність "перемички" в центральній частині.
"Перемичка" являє собою витягнуту структуру з пилу, що проходить через центр галактики. Дослідники стверджують, що подібний потік пилу є і в центрі Чумацького Шляху.
NGC 613 - типова спіральна галактика. Вона знаходиться в південному сузір'ї Скульптора на відстані 65 мільйонів світлових років від Землі. Галактика має невелике, але яскраве ядро і щонайменше дві широкі спіральні гілки. Тим не менш, зовнішній вигляд галактики неповторний.
Галактика NGC 613 була відкрита в 1798 році знаменитим британським астрономом німецького походження Вільямом Гершелем. В телескопі вона постала у вигляді невеликої туманної плямочки. У 1888 році Джон Дреєр включив об'єкт у свій Новий загальний каталог туманностей і скупчень зірок під номером 613.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення науковців про будову і походження Всесвіту.
За чверть століття апарат провів 1,2 млн цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".
За допомогою телескопа фахівці змогли отримати відомості про об'єкти, що знаходяться на відстані 13,4 млрд світлових років від Землі. Завдяки "Хабблу" вдалося уточнити вік Всесвіту і кількість галактик, що знаходяться в ній (приблизно 200 млрд).
Нові дані були також отримані про Сонячну систему і нашу Галактику - Чумацький шлях, зокрема, про розташовану в її центрі гігантську чорноу діру.
Обсяг інформації в його "архіві "перевищує 100 терабайтів, а зроблені ним знімки постійно публікуються на сторінках науково-популярних журналів і лягли в основу багатьох документальних фільмів про космічні дослідження.