У Китаї операційна система буде називатися Hongmeng. За твердженням Huawei, вона може бути використана практично на всіх пристроях: від смартфонів до гаджетів.ю що носяться, і передбачає створення єдиної екосистеми різних пристроїв. Операційна система випущена в якості платформи з відкритим кодом.
Huawei планує випустити Harmony OS для "розумних" продуктів з екраном" пізніше в цьому році, а потім - протягом трьох найближчих років - адаптувати систему і для інших пристроїв. Компанія не приховувала, що розробляє власну операційну систему, але наскільки широко вона буде просуватися як заміна Android, поки неясно.
До офіційного анонсу HarmonyOS також було незрозуміло, чи буде вона призначена для смартфонів або Інтернету речей. Виявилося, що і для того, і для того, тобто, вона нагадує експериментальну ОС Fuchsia від Google.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше президент США Дональд Трамп оголосив у країні національний надзвичайний стан для захисту американських комп'ютерних мереж від зовнішніх "іноземних ворогів".
Huawei подала у федеральний суд в Техасі позов до уряду США через закон, що забороняє американській владі і їх підрядникам купувати продукцію Huawei з міркувань безпеки. У компанії вважають, що обмеження незаконні, оскільки Конгрес США не зміг навести жодних доказів на користь цього рішення.
У грудні 2018-го в Канаді за запитом США затримали дочку засновника Huawei Мен Ваньчжоу за звинуваченням в порушенні санкцій проти Ірану. Після цього у Китаї затримали двох громадян Канади, яких на початку березня 2019 року звинуватили в шпигунстві.