Наголошується, що рішення Facebook може знизити продажі Huawei, яка у минулому році отримала основний прибуток завдяки своєму мобільному підрозділу. Компанія відмовилася коментувати це рішення.
Відзначається також, що багато компаній передвстановлюють свої програми на нові смартфони. Зокрема, додатки Twitter і Booking.com були встановлені за промовчанням на смартфонах Huawei на деяких ринках. Представники цих компаній відмовилися коментувати ситуацію з китайським виробником.
Раніше від співпраці з Huawei відмовилися Microsoft, Google, Intel, Qualcomm, Broadcom, ARM, AMD і багато інших виробників. Майбутній флагман компанії Mate 20 Pro виключили з бета-тестування нової операційної системи Android Q, а організації Wi-Fi Alliance, JEDEC, SDA і PCIe анулювали членство Huawei.
Раніше президент США Дональд Трамп оголосив у країні національний надзвичайний стан для захисту американських комп'ютерних мереж від зовнішніх "іноземних ворогів".
Huawei подала у федеральний суд в Техасі позов до уряду США через закон, що забороняє американській владі і їх підрядникам купувати продукцію Huawei з міркувань безпеки. У компанії вважають, що обмеження незаконні, оскільки Конгрес США не зміг навести жодних доказів на користь цього рішення.
У грудні 2018-го в Канаді за запитом США затримали дочку засновника Huawei Мен Ваньчжоу за звинуваченням в порушенні санкцій проти Ірану. Після цього у Китаї затримали двох громадян Канади, яких на початку березня 2019 року звинуватили в шпигунстві.