Сьогодні, 19 вересня китайська компанія Huawei представила в Мюнхені серію смартфонів Mate 30 з підтримкою зв'язку п'ятого покоління, але без попередньо встановлених сервісів Google. Це перша лінійка смартфонів компанії, що з'явилася на ринку з тих пір, як Сполучені Штати були включені в чорний список для торгівлі ще в травні, що позбавляє їх нові продукти доступу до додатків і сервісів Google, повідомляє CNN.
Did you get it right? The countdown to #HuaweiMate30 starts now!
- Huawei Mobile (@HuaweiMobile) September 1, 2019
we're going full circle in Munich on 19.09.2019.
Join us live: https://t.co/9ugi5gG9ci#RethinkPossibilities pic.twitter.com/etRYjrBVEC
Телефони Mate 30 будуть працювати на операційній системі Android з відкритим вихідним кодом Google. При цьому пристрої не набули сервіси Google, включаючи магазин додатків Play Market, пошук Google, відеосервіс YouTube і т. д. Навіть сторонні додатки, такі як служби GPS і доставки їжі, використовують дані карт Google більше не будуть працювати без доступу до служб американської компанії.
Замість цього Huawei запропонувала користувачам власний магазин додатків.
У свою чергу, Річард Ю, глава споживчої бізнес-групи Huawei заявив, що користувачам буде "досить легко" завантажувати додатки Google самостійно, адже у смартфона "багато можливостей".
Обидва пристрої отримали екран діагоналлю близько 6,6 дюйма з роздільною здатністю Full HD+. Смартфони працюють на власному процесорі Huawei - Kirin 990 з модулем 5G. На презентації Huawei порівнювала нові смартфони з iPhone 11 Pro Max, який Apple представив на початку вересня.
Нагадаємо, що Huawei не може випускати смартфони на ліцензованому Android з сервісами Google з-за того, що влада США включили компанію у чорний список. На презентації представники не стали говорити про санкції США і неможливості використовувати сервіси Google. У свою чергу, за даними звіту консалтингової компанії Prophet, за рік американський техногигант Apple опустилася з 11-го на 24-е місце в рейтингу провідних брендів в Китаї.
У серпні компанія представила власну операційну систему HarmonyOS, яка була розроблена в якості заміни Android, від якого їй доведеться відмовитися через санкції США.
У Китаї операційна система буде називатися Hongmeng. За твердженням Huawei, вона може бути використана практично на всіх пристроях: від смартфонів до носяться гаджетів і передбачає створення єдиної екосистеми різних пристроїв. Операційна система випущена в якості платформи з відкритим кодом.
До офіційного анонсу HarmonyOS також було незрозуміло, чи буде вона призначена для смартфонів або Інтернету речей. Виявилося, що і для того, і для того, тобто, вона нагадує експериментальну ОС Fuchsia від Google.