Горіння вугілля виявилося пов'язане з наймасовішим вимиранням в історії

Поділитися
Горіння вугілля виявилося пов'язане з наймасовішим вимиранням в історії Горіння вугілля звинуватили у вимирання, яке відбулося 250 мільйонів років тому © Naked Science
Вимирання сталося близько 250 мільйонів років тому.

Міжнародна група геологів виявили в базальтових породах Сибіру сліди горіння вугілля. Ймовірно, магма, яка вивергалася тут 250 мільйонів років тому, винесла і підпалила його, посиливши процеси масового вимирання, повідомляє Naked science.

Найбільше з п'яти масових вимирань, які сталися в історії Землі, сталося близько 252 мільйонів років тому. Зазвичай його пов'язують з виверженням Сибірських траппів, яке тривало більше мільйона років і наповнило атмосферу отруйними і парниковими газами.

Палеонтологічні дані свідчать про те, що температура води в екваторіальних морях досягала 40 градусів Цельсія, через що загинули 96% морських видів. Важливу роль у цьому відіграли поклади вугілля, які були винесені вулканізмом на поверхню і загорілися.

Дослідники зібрали кілька центнерів каменів на берегах Єнісею і проаналізували їх. У результаті їм вдалося виявити в них численні сліди згорілої деревини і вугілля.

"Робота показала, що магма Сибірських траппів пройшла крізь шари вугілля і включила його разом з іншою органікою. Це дає нам пряме свідчення того, що магма призвела до горіння великих обсягів вугілля і органічних речовин під час вивержень", - заявила провідний автор дослідження Лінді Элкинс-Тантон з Університету штату Арізона.

Полум'я, що горіло сотні тисяч років, спричинило додаткове підвищення глобальної температури і зробило пермське вимирання по-справжньому масовим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Великобританія продала саудівцям зброю на 15 млрд фунтів під час штурму Ємену – The Guardian

Раніше вчені з Університету Падови заявили про те, що масове вимирання мезозойської ери було пов'язане з активністю вулканів, яка призвела до кліматичних змін і підкислення вод Світового океану. На це вказують високі концентрації вуглекислого газу магматичного походження в зразках базальту з Центрально-Атлантичної магматичної провінції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі