Google звільнив 28 співробітників, які протестували проти контракту з Ізраїлем

Поділитися
Google звільнив 28 співробітників, які протестували проти контракту з Ізраїлем Google звільнив 28 учасників "сидячого страйку" © unsplash/solenfeyissa
Дев'ятеро людей заарештували.

Компанія Google звільнила 28 співробітників, які взяли участь у сидячому страйку проти її контракту з урядом Ізраїлю, який компанія уклала спільно зі своїм конкурентом, Amazon. Про це повідомляє The Washington Post.

Звільнення послідували за арештом дев'яти співробітників, які взяли участь у страйку в офісах компанії в Саннівейлі (Каліфорнія) та Нью-Йорку. За кілька годин затриманих відпустили.

Співробітники входять до групи під назвою No Tech for Apartheid («Ні технологіям для апартеїду»), вони з 2021 року пишуть листи і влаштовують акції протесту проти угоди Google з продажу технологій Ізраїлю. Напруженість навколо контракту на хмарні обчислення, відомого як Nimbus, підписаного Google та Amazon, посилилася після поновлення воєнних дій між Ізраїлем та сектором Гази у жовтні минулого року. Критики проєкту заявляють, що він посилить нагляд ізраїльського уряду за палестинцями та призведе до подальшого переміщення та дискримінації.

Представники Google заявили, що працівників звільнили за «фізичне перешкоджання роботі інших співробітників та позбавлення їх доступу до наших об'єктів», що є «явним порушенням нашої політики та абсолютно неприйнятною поведінкою».

Там також додали, що співробітники відмовлялися залишити приміщення, тому компанія звернулася до правоохоронних органів, які допомогли їх вивести. Google провів розслідування, за результатами якого 28 людей було звільнено, але подальше розслідування триває.

Звільнені співробітники дізналися про своє звільнення електронним постом. За їхніми словами, вони були "шоковані цим".

«Я лютую. Це абсолютно непропорційна відповідь працівникам, які обстоюють мораль і вимагають від Google відповідальності за власні обіцянки. Звільняти людей, пов'язаних із подією, яка їм не подобається, — це неймовірно», — сказав один із звільнених співробітників, який допомагав організувати сидячий страйк, але не брав безпосередньої участі. За його словами, звільнені співробітники ведуть консультації з адвокатом щодо можливості подання позову про порушення трудового законодавства.

Під час страйку у Саннівейлі співробітники захопили офіс генерального директора Google Cloud Томаса Куріана. Але вони заперечують, що заважали іншим працівникам компанії працювати.

Видання зазначає, що співробітники Amazon також організували страйк, але даних про звільнення у цій компанії немає.

Проєкт Nimbus стартував у 2021 році, коли Google та Amazon уклали контракт на 1,2 мільярда доларів з урядом Ізраїлю. Контракт передбачав надання доступу до хмарних сервісів та технологій штучного інтелекту. 12 квітня Time написало, що Google надає хмарні послуги Міністерству оборони Ізраїлю. Після початку операції у Секторі Гази техігант домовився з урядом Ізраїлю про поглиблення співробітництва.

Нагадаємо, бойові дії в Секторі Гази призвели до гуманітарної кризи в палестинському анклаві та спровокували зростання напруженості у відносинах Ізраїлю з США та Європою. Президент Джо Байден повідомив, що США збудують тимчасовий порт на узбережжі анклаву для надання гуманітарної допомоги.

У міністерстві охорони здоров'я, яке контролює ХАМАС, заявили, що від дій ізраїльської армії загинули понад 30 тисяч осіб, з яких 70% - жінки і діти. На це Нетаньяху заявив, що Армія оборони Ізраїлю вбила близько 13 тисяч палестинських бійців, а смертність серед цивільного населення оцінив у 1-1,5 на кожного бійця (тобто загалом понад 26 тисяч).

Увечері 13 квітня Іран розпочав масовану повітряну атаку на Ізраїль, запустивши безпілотники та крилаті та балістичні ракети по Ізраїлю. ЦАХАЛ підтвердив запуск понад 300 ракет і дронів у напрямку країни, зазначивши, що за допомогою союзників вдалося збити 99% цілей.

В Ірані операцію проти Ізраїлю назвали успішною, але пригрозили новими ударами, якщо той нападатиме на його «інтереси, активи чи людей».

Іран, як і обіцяв, помстився Ізраїлю за загибель своїх генералів. І зробив це не руками своїх проксі – хуситів, сирійців чи бойовиків "Хезболли", а атакувавши Ізраїльську державу безпілотниками та ракетами прямо зі своєї території. Що буде далі читайте у матеріалі завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака "Іран атакував ракетами Ізраїль. Чи розпочнеться на Близькому Сході нова війна?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі