Форма тіла птахів із лісів Амазонки змінюється через глобальне потепління

Поділитися
Форма тіла птахів із лісів Амазонки змінюється через глобальне потепління Птахи з дощових лісів Амазонки стають меншими © Phys.org
Птахи змінюють довжину хвоста та розмах крил.

Вчені з Державного університету Луїзіани заявили про те, що птахи, що живуть у Амазонських лісах, змінюють форму свого тіла у відповідь на зміни клімату. Такого висновку дослідники дійшли, простеживши те, як змінювалися розміри жителів амазонських лісів за останні 40 років, повідомляє Phys.org.

За словами вчених, через зміни клімату кількість птахів, які населяють дощові ліси, скорочується. Але змінюється не лише це. Птахи змінюють довжину свого хвоста та розмах крил. Це відбувається через те, що сухий сезон у регіоні стає дедалі спекотнішим.

Вчені відзначають, що птахи з амазонських дощових лісів стали меншими, а їхні крила, навпаки, подовжилися. Відбулися такі зміни за кілька поколінь, що стало реакцією на умови навколишнього середовища, які можуть призвести до проблем з харчуванням.

Це перше дослідження, яке зареєструвало подібні зміни у видів птахів, які не мігрують. Вчені вивчили дані про 15 тисяч окремих птахів, яких зловили, щоб виміряти довжину їхнього тіла та вагу, протягом 40 років. Кожному птахові ставили відповідну бирку на ногу та відпускали. Виявилося, що маса майже всіх птахів знизилася з 1980-х років. Більшість видів птахів втратила приблизно 2% маси. Види, які важили 30 грамів 40 років тому, зараз важать у середньому 27,5 грамів.

Дослідники наголошують, що отримані дані стосуються великих територій дощових лісів, тому не можна сказати, що зміни у формі тіла птахів прив'язані до якогось конкретного регіону.

Вчені вивчили 77 різних видів птахів, які мешкають у різних умовах: недалеко від прохолодної та темної лісової підстилки або на більш теплих та освітлених сонцем територіях. Виявилося, що птахи, які проживають на верхньому ярусі і більше піддавалися впливу сонця і тепла, були більш схильні до змін форми тіла. Вони частіше літали, ніж птахи, що живуть нижче. Дослідники припускають, що зменшення маси тіла дозволило знизити навантаження на крила. Зменшення тіла та збільшення розмаху крила дозволяє також більш економно витрачати енергію в польоті та довше зберігати прохолоду у теплому кліматі.

Водночас, питання про те, чи зможуть амазонські птахи адаптуватися до більш сухих та спекотних умов у майбутньому, все ще залишається відкритим. Це ж питання стосується і видів, які мешкають в інших регіонах по всій землі.

«Існує безліч інших досліджень, проведених в інших регіонах, які опублікували дані з 1970-80-х років і які можна порівняти з сучасною інформацією. Протоколи вимірювання птахів доволі стандартні. Тому якщо виміряти масу і довжину тіла, може ми зможемо отримати набагато більше даних, і краще зрозуміти зміни в різних видах і як вони змінюються в різних системах», - заявив один з авторів дослідження Філіп Стоуффер.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше американські вчені підсумовували дані щодо співвідношення ізотопів різних елементів у морських відкладах за останні 24 тисячі років. В результаті вони дійшли висновку, що сучасне потепління клімату стало найшвидшою його зміною за кілька десятків тисяч років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі