Шлях до надтекучого твердого тіла обидві команди почали з конденсату Бозе - Ейнштейна – іншої (і вже 20 років одержуваної в лабораторії) "екстремальної" і надтекучої речовини. В конденсат Бозе - Ейнштейна вона переходить при екстремально низьких температурах, коли атоми опиняються у своїх мінімальних енергетичних станах.
Група зі Швейцарії використала рубідієвий газ, охолоджений майже до абсолютного нуля. Отриманий таким способом конденсат Бозе - Ейнштейна перетворювався на надтекуче тверде тіло за допомогою дзеркал і лазерів, за рахунок оптичного резонансу. За даними дослідників, речовина стала впорядкованішою, зберігши надтекучі властивості. Американська команда, яка працює під керівництвом Нобелівського лауреата Вольфганга Кеттерле, використовувала атоми натрію, також охолодивши їх для отримання конденсату Бозе - Ейнштейна, а потім маніпулюючи їхнім станом за допомогою лазерів.
Варто відзначити, що надтекуче тверде тіло існує тільки у важкодосяжних умовах, і поки неясно, яку практичну користь від нього можна отримати.
Раніше повідомлялося про те, що компанія Boeing представила новий, "найлегший у світі" метал, який на 99,9% складається з повітря.