Адміністрація соціальної мережі Facebook за друге півріччя 2012 року отримала від розвідслужб США близько 9-10 тисяч запитів щодо персональних даних її користувачів, що стосувалися 18-19 тисяч акаунтів - в середньому по півтори тисячі запитів у місяць, повідомив на сайті Facebook директор її правового департаменту Тед Уліот.
За словами Уліота, запити стосувалися як терористичних загроз, які перебувають у розшуку злочинців і зниклих дітей, так і незначних правопорушень.
Головний юрисконсульт Facebook не навів конкретних даних про те, якою мірою соціальна мережа виконувала запити спецслужб, але написав, що вона "агресивно" захищає особисту інформацію приблизно 200 мільйонів своїх користувачів.
"Ми нерідко відхиляємо подібні запити, або передаємо менше відомостей, ніж від нас хотіли", - написав він.
Компанія Microsoft через кілька годин повідомила про отримання за той же період 6-7 тисяч запитів. Кількість порушених акаунтів виявилося значно більше: від 31 до 32 тисяч.
Заяви послідували за викриттями, які зробив колишній співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден.
Минулого тижня він повідомив пресі, що американські розвідслужби мають прямий доступ до серверів найбільших інтернет-компаній і облікових записів користувачів.
Серед компаній називалися, зокрема, Facebook, Google, Yahoo, Apple і Microsoft, які поспішили спростувати заяви Сноудена.
Потім кілька компаній звернулися до уряду США з проханням дозволити їм опублікувати дані про розкриття інформації для користувача.
29-річний комп'ютерник Сноуден, який до останнього часу проживав на Гавайських островах, повідомив про масштаби співробітництва американських спецслужб з телефонними та інтернет-компаніями, газетами "Гардіан" і "Вашингтон пост" і втік у Гонконг перш, ніж статті були опубліковані. В даний час його місцезнаходження невідоме.
Голова АНБ Кіт Олександр на слуханнях у сенаті заявив, що програма Prism, розсекречена Сноуденом, допомогла запобігти десяткам терористичних атак. !zn
Читайте також:
Втікач і екс-співробітник ЦРУ Сноуден видав нові секрети кіберрозвідки США
Спецслужби США назвали електронне стеження "благом для пересічних американців"
Скандал з прослуховуванням в США: правозахисники подали позов проти влади
Розвідка США зізналася, що практикує стеження через інтернет і телефони