До кінця 2020-х на орбіті може з'явитися кілька комерційних космічних станцій – експерт

Поділитися
До кінця 2020-х на орбіті може з'явитися кілька комерційних космічних станцій – експерт На орбіті Землі може з'явитися кілька станцій © NASA
Вони будуть призначені для різних цілей.

У Давосі відбуваються дискусії в рамках Всесвітнього економічного форуму, більшість яких присвячена новим технологіям.

На одній з них The Purpose of Astronauts обговорили майбутнє космічних досліджень, а також користь космічних подорожей та їхній вплив на життя астронавтів.

Генеральний директор компанії Voyager Space Ділан Тейлор заявив, що до кінця 2020-х років на орбіті Землі з'явиться кілька станцій. І вони будуть призначені для різних цілей.

За його словами, дослідження космосу – це наступна велика мета для людства, це один із механізмів удосконалення, людська цивілізація може стати кращою шляхом інвестування у космічні дослідження. Але з метою досягнення глибокого космосу часто втрачається інфраструктурний рівень, який дозволив би людям рухатися далі.

«Міжнародна космічна станція, можливо, найкраще, що люди будь-коли робили. На мою думку, вона заслуговує на Нобелівську премію миру. Але вона старіє. Вона не була оптимізована для того, як її використовують зараз. Ймовірно, МКС зійде з орбіти у 2030-х, вона вже має проблеми, виникають витоки, обладнання старіє…», - заявив він.

За словами Тейлора, наступним кроком буде поява комерційних інвесторів.

«Чому комерційних? Як бачимо по запускам ракет, ми перейшли від космічних шатлів до повторного використання космічних прискорювачів, і надійних і недорогих космічних запусків кожні три дні. І ідея в тому, що ми досягнемо того ж рівня інновацій на околиці орбіти», - заявив Тейлор.

За його словами, кілька компаній вже мають контракти з NASA, до кінця 2020-х років, ймовірно, з'явиться кілька космічних станцій на орбіті. У космосі можна проводити багато експериментів, які можуть покращити життя Землі. І кожна з цих станцій може бути використана для конкретних потреб.

Наприклад, якісь із них можуть бути спрямовані на проведення експериментів, стануть свого роду «ідеальними лабораторіями». Інші будуть оптимізовані під туризм, треті – під виробництво.

«Але ідея полягає в тому, що ми збудуємо цей інфраструктурний шар на орбіті, який дозволить нам бути більш підготовленими у польоті на Місяць. А звідти ми можемо полетіти далі. Марс – це дуже складна ціль для досягнення. Орбіта, на якій знаходиться МКС, – це 400 кілометрів над Землею. Місяць знаходиться на відстані понад 400 тисяч кілометрів. А Марс – на відстані чотирьох мільйонів. Ступінь складності неймовірно підвищується. На Марсі важко жити через високе радіаційне опромінення. Тому якщо ви хочете втратити кісткову масу за вісім місяців шляху туди і жити в тунелі, Марс – ваше місце. Але якщо ви хочете полетіти в космос, залишитися там на кілька місяців і повернутися назад - низька навколоземна орбіта - це те, на чому вам потрібно зосередитися», - заявив він.

«Тому я думаю, що до кінця 2020-х два чи три такі інвестори досягнуть практичних результатів на орбіті. І можливо ми проводитимемо такий симпозіум наступного разу вже на орбіті», - підсумував Тейлор.

Нагадаємо, NASA вирішило розробити космічний корабель, який зможе світити Міжнародну космічну станцію з орбіти і направити її на контрольоване знищення в атмосфері Землі. Це буде зроблено після виходу станції із терміну експлуатації.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі