Через глобальне потепління зростає кількість випадків утворення каменів у нирках - учені

Поділитися
Через глобальне потепління зростає кількість випадків утворення каменів у нирках - учені © Robina Weermeijer / Unsplash
Науковці закликають скорочувати викиди парникових газів, щоб уповільнити зміни клімату.

Команда вчених із США провела моделювання: як підвищення температури у штаті Південна Кароліна в період до 2089 року збільшить кількість випадків утворення каменів у нирках людей. Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.

Згідно з попередніми спостереженнями, зокрема даними за період з 1997 до 2014 року, ризик появи каменів у нирках збільшується після спекотних днів: через великі втрати води сеча стає більш концентрованою, і в нирках накопичується більше мінералів.

Вчені розглянули дві моделі зміни клімату: у першій штат максимально скорочує викиди парникових газів, у другій – викиди не скорочуються.

Якщо викиди скоротяться, щорічне зростання випадків каменів у нирках збільшиться на 2,2% порівняно з 2014 роком, пов'язані витрати на медицину збільшаться приблизно на 57 мільйонів доларів. Якщо викиди не скоротяться, кількість захворювань зросте на 3,9%, а системі охорони здоров'я штату доведеться додатково витратити близько 99 мільйонів доларів на лікування сечокам'яних хвороб.

Сечокам'яна хвороба (нефролітіаз) - це хворобливий стан, на який страждає приблизно кожен 11-й американець. За останні 20 років кількість випадків значно збільшилася, особливо серед жінок та підлітків.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі