18 лютого віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової інформації Михайло Федоров заявив про те, що надпопулярний чат-бот ChatGPT компанії OpenAI став доступним в Україні. Водночас доступ до нього, як і раніше, закритий на тимчасово окупованих територіях нашої країни, щоб ворог не міг використовувати його для поширення пропаганди та дезінформації.
Саме час розібратися (чи згадати), що таке ChatGP, як він працює і для чого його можна використовувати.
Що таке ChatGPT
Для початку трохи загальної інформації та цифр.
Широкій громадськості він став доступним у грудні 2022 року, кількість його користувачів швидко досягла 57 мільйонів на місяць. А вже в лютому агентство Reuters повідомляло, що це число досягло 100 мільйонів.
Але історія його розробки розпочалася набагато раніше. Чат-бот є продуктом компанії OpenAI, заснованої в 2015 році. У неї є й інші проєкти, а ChatGPT було розроблено у 2018 році, повідомляє Entrepreneur.
Він працює на основі GPT-3 – третьої моделі проєкту обробки природної мови. Ця технологія є попередньо навченою великомасштабною мовною моделлю, яка використовує архітектуру GPT-3 для просіювання величезного пулу інтернет-даних та джерел, які можна використовувати як базу знань.
Тобто, насправді, представлений штучний інтелект користується великою інформаційною базою. Що відрізняє його від інших – це вміння спілкуватись.
ZN.UA поставило питання про те, що можна робити за допомогою ChatGPT, і ось, що він відповів:
Як користуватися ботом
Для того, щоб почати спілкуватися з ChatGPT, необхідно пройти реєстрацію. Можна створити новий обліковий запис, можна увійти за допомогою Google. Під час реєстрації необхідно вказати своє ім'я та прізвище, а також номер телефону, на який прийде SMS з кодом підтвердження.
Після проходження реєстрації з'являється кілька дисклеймерів. Зокрема, розробники просять не повідомляти роботу свою особисту інформацію. Крім того, вони попереджають, що запуск бота все ще тестовий, тому іноді ChatGPT може генерувати неправильні відповіді.
Перед початком використання з'являється також картинка, на якій наводяться приклади питань, які можна задати роботі, його можливості та обмеження. Так, до можливостей віднесли те, що бот запам'ятовує, що в нього запитали раніше, дозволяє користувачеві вносити корективи та навчений відхиляти «недоречні» запити. До обмежень – може іноді генерувати невірні відповіді, може іноді створювати шкідливі інструкції, а також має обмежений набір даних про світ після 2021 року.
Які відповіді дає ChatGPT
Ми поставили боту кілька запитань, щоб перевірити, як він відповідає. Наприклад, він не радить йти на вечірку, якщо у користувача болить голова. Чат-бот зазначає, що це може лише погіршити самопочуття та радить відпочити, а при погіршенні симптому – звернутися до лікаря.
ChatGPT розуміє не тільки українську, а й інші мови, але, якщо спілкуватися з ним з України, дає відповіді українською. Втім, він може перекласти свою відповідь іншою мовою на прохання користувача.
А ще вважає, що людству не варто боятися "Скайнету".
Трохи сумного: у бота немає мрії.
Але він може давати поради.
Додамо, що поспілкуватися з ботом вдалося не всім співробітникам нашої редакції. У деяких під час введення питання бот видає помилку.