Мінцифри: нам вдалося виправити несправедливість, штучний інтелект ChatGPT тепер працює і в Україні

Поділитися
Мінцифри: нам вдалося виправити несправедливість, штучний інтелект ChatGPT тепер працює і в Україні © vogazeta.ru
Нейромережа ChatGPT добре володіє українською.

Штучний інтелект ChatGPT тепер доступний в Україні. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Команда Мінцифри довго працювала над цим рішенням — офіційні листи, дзвінки та зустріч з керівництвом. Нарешті нам вдалося виправити несправедливість. Україну вилучили зі списку країн, у яких заблоковано ChatGPT", - зазначив міністр.

Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих Росією територіях. Щоб вороги не використовували її для антиукраїнської пропаганди.

"Адже ChatGPT добре володіє українською, на відміну від росіян", - наголосив Федоров.

"Дякую компанії OpenAI за правильне та цілком логічне рішення. Країна, яка бореться за свободу та прогрес, точно має право на доступ до революційних технологій. Вдячний кожному, хто допомагав, особливо Тимофію Милованову", - додав він.

Нагадаємо, ChatGPT – це чат-бот, створений компанією OpenAI і презентований наприкінці 2022 року. Тексти, які він створює, називають настільки добрими, що їх не можна відрізнити від написаних людиною. Але тільки написанням текстів можливості бота не обмежуються, він може підтримати розмову, яку веде користувач. Наприклад, ChatGPT зміг скласти іспити з права та ведення бізнесу.

Наразі чат-бот  знаходиться в стадії тестування. З цим пов'язані певні обмеження в його работі. Крім того, в ChatGPT на сьогодні завантажені масиви даних, що датуються лише 2021-м роком.

Серед переваг цього штучного інтелекту - він не має заготовлених шаблонів, відповідей, з якими українці зіштовхувалися, наприклад, в банківських застосунках або у застосунках мобільних операторів.

Натомість ChatGPT навчений давати осмислені відповіді. Чат-бот навчали за допомогою масиву текстів з Інтернету і системи навчання з підкріпленням на основі зворотного зв'язку з людиною. Потім нейромережу перенавчали кілька разів, використовуючи її власні відповіді, щоб зробити їх більш точними та коректними.

Водночас студент коледжу з США створив додаток, покликаний допомогти зрозуміти, чи був написаний текст людиною або новим чат-ботом ChatGPT. Едвард Тіан назвав свою програму GPTZer.

Створюються вже і конкуренти. Так, наприклад, глава Google анонсував сворення чат-бота - потенційного конкурента ChatGPT.

До останнього часу отримати доступ до ChatGPT в Україні було непросто. Компанія OpenAI, обмежила доступ до своїх продуктів для українців, щоб "не порушити світові санкції через анексію ОРДЛО і Криму в 2014". У компанії не знали, як відокремити громадян цих територій від інших українців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі