Частка експорту українських ІТ-послуг у ВВП становить 4%. Це дещо менше показників 2022 року – 4,6%, проте значно більше ніж довоєнний показник 2013 року – 0,7%. Про це говориться у дослідженні IT-ринку в Україні від IT Ukraine Association. Для порівняння – відповідні показники в Індії – 2,8%, у Чехії – 1,8%, у Польщі – 1,8%, в Бразилії – 0,2%.
В яких галузях є успішним ринок IT-послуг з України?
Ринок IT-послуг з України є успішним у різних галузях, проте найбільшу частку складає підтримка аграрної галузі – 43%. Інші експортні ІТ-галузі:
- комп'ютерні послуги – 13,2%
- дорогоцінні метали та супутні товари – 7,6%
- транспорт – 7,2%;
- мінеральні продукти – 4,4%;
- машини, обладнання, оптична апаратура – 4,1%;
- інше – 20,4%.
За підсумком перегляду поточного ринку, в Україні налічується 2150 діючих ІТ-компаній та 2600 стартапів. Кількість IT-сегменту фізично скоротилась на 3,1%, проте кількість сплачених податків від індустрії зросла на 11,5%
Щодо цифровізації послуг – вже оцифровано 490 державних послуг, які доступні онлайн. У 2023 році таким послугами скористалось хоча б один раз 64% українців.
Як повідомлялось раніше, в Україні продовжують цифровізувати всі процеси, пов'язані з будівництвом. Зокрема створюється Єдиний державний реєстр адрес, що буде одним з базових і ввійде у комплекс електронних реєстрів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва – ЄДЕССБ, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. Додатково буде створений Реєстр адміністративно-територіальних одиниць та Реєстр будівель та споруд.
Створення Єдиного реєстру уніфікує відомості про адміністративно-територіальні одиниці, будівлі, споруди та їх адреси, дозволить використовувати ці дані для прозорого та підзвітного планування відбудови, вважають в Міністерстві. Реєстр поступово наповнюється верифікованими даними, які є у громад, що вже підключені до тестової версії.