Астрономи знайшли «бідне старе серце» Чумацького Шляху

Поділитися
Астрономи знайшли «бідне старе серце» Чумацького Шляху Вчені знайшли "старе серце" Чумацького Шляху © apod.nasa.gov
Це залишки стародавнього галактичного ядра.

Вчені заявили про те, що зірки, розкидані центром Чумацького Шляху, - це залишки старого галактичного ядра, яке існувало, коли наша галактика була ще молодою. За допомогою найточнішої 3D-карти нашої галактики та нейромережі, яка аналізувала склад зірок, дослідники вивчили понад два мільйони світил. У результаті вони визначили групу з 18 тисяч зірок, які існували, коли наша галактика була "немовлям", повідомляє Science Alert.

Вік Чумацького Шляху оцінюється у 13 мільярдів років, і реконструювати історію його еволюції – непросте завдання. Зірки можуть бути пов'язані між собою на основі загальних рис, таких як рух або хімічний склад (металевість). Допомогти у визначенні може космічна обсерваторія Gaia.

Вона відстежує зірки, стежить за змінами їхнього положення та руху в галактиці. Крім того, Gaia дозволяє визначити їхню металевість. Це важливо, оскільки зірки з подібним складом могли народитися в тому самому місці і в один і той же час. Крім того, металевість може вказати на вік зірки, оскільки деякі елементи просто не існували у Всесвіті у певний період.

Первинний Всесвіт складався в основному з водню з невеликою домішкою гелію. Коли в ньому з'явилися перші зірки, у їхніх ядрах почали з'являтися важчі елементи, аж до заліза. Коли зірки вмирають, вони вибухають, викидаючи хімічні елементи у космос. А з них утворюються нові зірки.

Чим пізніше утворюється зірка, тим більше у ній металів. Тобто, більш висока металевість притаманна молодішим зіркам. Орбіти зірок відрізняються, оскільки вони рухаються навколо центру галактики.

Якщо ж вдається виявити зірки з подібним складом, які рухаються схожими орбітами, резонно припустити, що вони існують разом вже тривалий час.

У ході дослідження вчені вивчили два мільйони зірок. В результаті вони знайшли популяцію світил однакового віку і зі схожими орбітами, що дозволяє припустити, що вони були присутні до того, як Чумацький Шлях «роздувся» в результаті зіткнень з іншими галактиками, які почали відбуватися приблизно 11 мільярдів років тому.

Вчені назвали їх «бідним старим серцем» галактики, оскільки вони бідні на метали, дуже старі, а також знаходяться в центрі Чумацького Шляху. За словами дослідників, ця популяція – залишки протогалактик.

Раніше вчені змогли підтвердити, що галактики, які нещодавно виявив телескоп «Джеймс Вебб», є найдальшими та найдавнішими з відомих на даний момент. Вони утворилися 13,4 мільярда років тому, лише через кілька сотень мільйонів років після Великого вибуху.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі