Астрономи з Гавайського Університету, Інституту Карнегі та обсерваторії Геміні побачили наслідки недавнього зіткнення астероїда (493) Грізельда з невідомим об'єктом головного поясу астероїдів. На знімках, які були отримані 17 березня 2015 року за допомогою телескопа Субару, вчені помітили довгасту деталь біля астероїда. За чотири дні вона все ще була помітна на знімку, але через тиждень зникла.
Такий "хвіст" міг би свідчити про те, що об'єкт являє собою комету. На відміну від кометних хвостів, "хвіст" Грізельди не був орієнтований від Сонця. До того ж він не спостерігався на архівних знімках, зроблених в 2010 та 2012 роках. Астрономи припускають, що викид був пов'язаний із зіткненням між астероїдом і яким-небудь іншим небесним тілом.
Діаметр Грізельди становить 46,4 кілометра.
Орбіти астероїдів головного поясу пролягають між орбітами Марса і Юпітера. Щільність об'єктів в цьому поясі дуже мала, тому зіткнення між об'єктами, розмір яких перевищує 10 кілометрів, відбуваються приблизно раз на 10 мільйонів років.
Раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося дослідити взаємодію астероїда і мертвої зірки. Такі дослідження можуть дозволити нам передбачити долю нашої Сонячної системи, уявити собі, що буде, коли приблизно через сім мільярдів років Сонце наблизиться до кінця свого життя.