Астрономи прийшли до висновку, що величезний уламок кам'янистого матеріалу, який пролетів повз землю хэлловінським вечором, насправді є мертвою кометою. Такий висновок учені винесли після того, як вивчили астероїд 2015 TB145 за допомогою інфрачервоного телескопа NASA. Повідомлення про це було розміщено на сайті агентства.
Вченим вдалося встановити, що діаметр 2015 TB145 становить близько 600 метрів, і він робить повний оборот навколо своєї осі за п'ять годин. У ході дослідження також було виявлено, що космічне тіло відображає шість відсотків світла, яке поступає на нього, тобто приблизно стільки ж, скільки свіжий асфальт. Разом з тим, така висока ступінь відображення є нетиповою для комет, оскільки зазвичай ці космічні тіла відбивають від трьох до п'яти відсотків світла. Це дозволило науковцям зробити припущення відносно того, що 2015 TB145 має кометне походження, але, оскільки за ним не тягнеться хвіст, він є мертвою кометою.
Приблизно о 19:00 за київським часом 31 жовтня 2015 року космічне тіло опинилося на відстані 486 тисяч кілометрів від поверхні Землі (у 1,3 рази далі відстані до Місяця).
Астероїд 2015 TB145 був відкритий 10 жовтня системами Pan-STARRS і класифікується як потенційно небезпечний об'єкт (через свої розміри і близькості до Землі). До таких об'єктів відносяться тіла, розміри яких більше ста метрів і які наближаються до планети на відстані від 7,5 мільйонів кілометрів.
Наступного разу астероїд виявиться поруч із Землею у вересні 2018 року на відстані 38 мільйонів кілометрів від неї (це дорівнює приблизно чверті відстані між планетою і Сонцем). У найближчі сто років для Землі він не є небезпечним.
Нагадаємо, невеликий навколоземний астероїд Ікар пролетів поруч із Землею 16 червня на рекордно близькій відстані. Відстань від нашої планети до астероїда складе 5 млн миль або 8 млн км - це в 21 раз більше відстані між Землею і Місяцем.