В 2016 році 3 збирається запустити космічну місію OSIRIS-REx (Origins-Spectral Interpretation-Resource Identification-Security-Regolith Explorer) з метою отримання зразків з астероїда Бенну.
Цей астероїд також відомий як 101955 і 1999 RQ3, він був вперше виявлений у вересні 1999 року. Його діаметр становить 492 метра, і, як і інші астероїди, він являє собою великий шматок космічного сміття, який залишився після формування Сонячної системи близько 5 млрд років тому.
В 2018 році зонд OSIRIS-REx повинен буде досягти астероїда Беннау і до 2023 році повернутися зі зразками грунту назад на Землю.
Керівник проекту OSIRIS-REx Данте Лоретта з Арізонського університету в Тусоні (США) заявив, що астероїд Бенну може містити органічний матеріал, а можливо, навіть воду й дорогоцінні метали.
Вчені сподіваються з'ясувати складу цього астероїда за допомогою наукового інструменту, який отримав назву OVIRS (OSIRIS-REx Visible and Infrared Spectrometer) і створений з метою спостереження за астероїдом у видимому і ІЧ-діапазоні, щоб з'ясувати, з яких хімічних компонентів він складається.
"Ми точно впевнені, що зможемо знайти на Бенну органічний матеріал, і завданням OVIRS як раз і буде пошук цієї органіки", - сказав Лоретта.
Однак не варто думати, що наявність органічного матеріалу на астероїді може означати, що там ми знайдемо і позаземну цивілізацію. Насправді дослідники з NASA дуже сумніваються, що на Бенну є життя.
"Ми не сумніваємося, що на Бенну немає ніякого мікробного життя. Космічне тіло розміром з Бенну занадто мале, щоб володіти достатньою атмосферою і гравітацією для підтримки і захисту життя від суворих умов космосу", - підкреслив Данте Лоретта.
Раніше група астрономів з Німеччини і Великобританії прийшла до висновку, що вода на Землі з'явилася завдяки астероїдам.