Астрономи виявили найхолодніший об'єкт у Всесвіті

Поділитися
Астрономи виявили найхолодніший об'єкт у Всесвіті Зображення Туманності Бумеранга з телескопа Хаббл було отримано з використанням поляризаційних фільтрів. © polaris-surgut.ru
Температура в Туманності Бумеранга складає всього 1 градус Кельвіна або мінус 272,15 градусів за шкалою Цельсія. Це всього на один градус вище абсолютного нуля.

Нещодавно введений у дію субміліметровий телескоп ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array), що працює у високогірній чилійській пустелі Атакама в Південній Америці, виявив у Всесвіті об'єкт, що претендує на звання найбільш холодного об'єкта. Йдеться про Туманність Бумеранга.

За даними телескопа, температура туманності складає всього 1 градус Кельвіна або мінус 272,15 градусів за шкалою Цельсія. Цей показник всього на один градус вище абсолютного нуля - мінімально можливої температури, при якій замерзає самий легкий хімічний елемент - водень.

Фахівці, що працюють з ALMA, кажуть, що ця туманність ледь видно на тлі мікрохвильового фону Всесвіту, який представляє собою залишкове випромінювання від Великого вибуху, що стався 13,7 млрд років тому. Вважається, що мікрохвильовий фон володіє мінімальної з можливих температур і на його тлі всі інші об'єкти у Всесвіті тепліше, отже, вони володіють тепловим випромінюванням і видно в інфрачервоному спектрі спостережень.

Однак Туманність Бумеранга тут практично не видно, телескоп передав лише бумерангообазные обриси цієї туманності, що вказує на вкрай низьку температуру даного об'єкта. Вчені кажуть, що низька температура туманності - це лише одна сторона медалі. Інша - в тому, що ця туманність володіє невеликим оптичним випромінюванням, що неможливо пояснити сучасними науковими знаннями. Втім, учені говорять, що сучасної фізики відомо дуже мало про сверххолодных космічних об'єктах і багато дані тут або не повні, або засновані на непідтвердженою теорії.

Сама по собі Туманність Бумеранга являє собою об'єкт, віддалений від нас на 5000 світлових років у сузір'ї Центавра. Це досить молодий об'єкт, що додає інтриги, оскільки неясно, як в сучасній частині Всесвіту міг виникнути такий холодний об'єкт. Можливо, що в центрі туманності є кілька невеликих або вмираючих зірок, які дають йому світність, але поки це не підтверджено.

Вчені кажуть, що туманність - це пре-планетарний об'єкт, тобто тут немає зоряних систем, подібних до нашої, отже, і планет тут теж немає. Ймовірно, що така низька температура туманності обумовлена як раз роботою тих самих зірок. Тут створюється ефект, схожий на той, що існує в холодильниках. Зірки просто забирають все тепло з туманності, залишаючи її у вигляді гігантської морозильної камери. При цьому світло зірок пронизує всю туманність і газо-пилові хмари в ній починають світитися.

Зазначимо, що Туманність Бумеранга була відкрита ще в 2003 році за допомогою телескопа Хаббл, але цей телескоп не має системи температурного моніторингу, тому температура Туманності дотепер не з'ясованою.

Фахівці кажуть, що в майбутньому температура Туманності, швидше за все, буде підніматися, так як тут будуть утворюватися інші гравитиационные центри, які зможуть акумулювати навколо себе регіональні точки теплого випромінювання. !zn

Читайте також:

Астрономи вперше виявили залишкові сліди Великого вибуху

У Чилі відкрили найбільшу в світі обсерваторію: нову картину життя Всесвіту дадуть 66 телескопів

Телескоп ALMA отримав рекордно чіткі зображення викидів молодої зірки

У нашій галактиці формується гігантська нова зірка

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі