Наразі астрономи схильні вважати, що перші зірки в галактиці були справжніми монстрами в 100 разів більше Сонця. Сьогодні лише одна зірка з 10 тис. може зрівнятися за розміром з гігантами минулого, пише корреспондент Time Майкл Д. Лемоник.
Тим цікавіше дослідження астрономів, опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysics. За допомогою телескопа ALMA вченим вдалося виявити одного з таких "монстрів" у процесі формування в 11 тис. світлових років від Землі. "Такі зірки не просто велика рідкість, - йдеться в заяві Гарі Фуллера, співавтора дослідження. - Їх народження проходить дуже швидко, а їх дитинство швидкоплинне, тому виявлення настільки масивного об'єкта в процесі еволюції - приголомшливий результат".
Телескоп ALMA допоміг дослідникам вивчити структуру об'єкта, йдеться в статті. Він являє собою гігантський клубок холодного газу, маса якого в 500 разів більше маси Сонця. У результаті має сформуватися суперзірка Чумацького Шляху - розпечений блакитний об'єкт, температура на поверхні якого буде перевищувати 28000 C (для порівняння, температура на поверхні Сонця дорівнює 5500 C), повідомляється в статті.
Астрономи передбачають, що гігантська зірка проіснує пару мільйонів років (Сонце буде світити 10 млрд років), а потім вибухне, виділивши неймовірну кількість енергії, пише Лемоник. Після цього газ і пил охолонуть, з них знову сформується величезна міжзоряна хмара, і весь цикл почнеться заново. !zn
Читайте також:
Астрофізики створили карту рухів ближнього космосу
"Хаббл" сфотографував спіральну галактику на березі "небесної ріки"