Астрономи виявили на супутнику Сатурна ознаки гідротермальної активності

Поділитися
Астрономи виявили на супутнику Сатурна ознаки гідротермальної активності Вчені припустили гідротермальну активність на Енцеладі © NASA
А це може свідчити існування життя в підлідному океані Енцеладу.

Вчені зафіксували потужний викид кремнезему на супутнику Сатурна Енцеладі, що є новим доказом наявності гідротермальної активності тут. Це, у свою чергу, свідчить про те, що у підлідному океані супутника може існувати життя, повідомляє Science Alert.

Нова модель показала, що внутрішній нагрів ядра Енцелада створює течії в океані, що переносять частинки кремнезему, що викидаються з глибоководних гідротермальних джерел, які також виділяють тепло в оточуючі води.

Станція Cassini, яка вивчала систему Сатурна, виявила, що кільце Е планети містить крупиці кремнезему, поряд з льодами з води, аміаку та вуглекислого газу. Крім того, вчені знають, що частинки кремнезему надходять з Енцеладу у вигляді шлейфів, що вириваються з тріщин у крижаній оболонці. Дослідники з'ясували, що кремнезем кільця Е надходить з супутника Сатурна. Хімічний склад та розміри зерен вказують на високі температури.

Але те, яким чином кремнезем надходить з ядра Енцеладу в його океан, залишалося загадкою.

Супутник Сатурна покритий крижаною оболонкою, товщина якої становить від 18 до 22 км. Але його орбіта навколо Сатурна не ідеально кругла, а еліптична, що означає, що його відстань від планети варіюється, як і сила гравітації між ними. Ця змінна гравітація розтягує та стискає Енцелад, нагріваючи його ядро.

Під крижаною оболонкою знаходиться глобальний рідкий океан глибиною близько 10 кілометрів, а тепло, що надходить з ядра, не дає йому замерзнути.

Попередні дослідження припускали, що тепло з надр Енцеладу має створювати вертикальні конвекційні потоки в океані, подібні до тих, що спостерігаються на Землі. Тепер група вчених-планетологів під керівництвом Ешлі Шонфельд з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі створила модель, що включає ці потоки, щоб спробувати зрозуміти перенесення кремнезему на Енцеладі.

«Це схоже на кип'ятіння каструлі на плиті. Приливне тертя нагріває океан і викликає висхідні потоки теплої води. Наше дослідження показує, що ці потоки досить сильні, щоб підбирати матеріали з морського дна та доставляти його до крижаної оболонки, яка відокремлює океан від космосу. Океан може бути прямим каналом для захоплених матеріалів, які будуть відправлені до космосу», — пояснила Шонфельд.

Раніше вчені заявили про те, що інший супутник Сатурна, Мімас, може виявитися прихованим океанічним світом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі