Астрономи відкрили галактику-"Франкенштейна"

Поділитися
Астрономи відкрили галактику-"Франкенштейна" © NASA
Галактика складається з частин інших галактик.

Вчені відкрили незвичайну галактику
Вчені відкрили незвичайну галактику

Астрономи виявили дивовижну галактику-"Франкенштейна", яка, швидше за все, була утворена з частин інших галактик.

Як повідомляється на сайті NASA, спочатку вчені вважали, що UGC 1382 є маленькою, старою і досить звичайною галактикою, але подальші вивчення показали, що вона в 10 разів більше, ніж вважалося спочатку, і її внутрішня частина набагато молодша, ніж зовнішні.

За словами вчених, подібні галактики-"Франкенштейни" формуються і здатні вижити через те, що знаходяться на віддалених ділянках Всесвіту, де інші галактики не можуть їх потривожити.

Вчені виявили галактику випадково. Вони досліджували космічний простір у пошуках зірок, які формуються у звичайних еліптичних галактиках, вважаючи UGC 1382 однієї з них. Але спостереження галактики в ультрафіолетовому світлі дозволило виявити спіральні рукави, які простягаються далеко за межі галактики. Виявилося, що UGC 1382 простягається на 718 тисяч світлових років і в сім разів ширша, ніж Чумацький Шлях. Це робить її однією з трьох найбільших дискових галактик, виявлених на даний момент.

Вчені відзначають, що внутрішня частина UGC 1382 молодша, ніж зовнішні. Це можна порівняти з виявленням дерева, чиї внутрішні кільця молодші, ніж зовнішні. На думку дослідників, це означає, що галактика сформувалася з різних частин. Імовірно, близько трьох мільярдів років тому група невеликих галактик потрапила в гравітаційне поле молодий линзоподібної галактики, що призвело до утворення UGC 1382.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі