Астрономи заявили про те, що Чумацький Шлях і інші галактики "засмічують" навколишнє міжгалактичне середовище, оскільки викидають в неї безліч важких елементів, а не переробляють їх в новому поколінні зірок. Висновки вчених зроблені на основі спостережень за допомогою телескопа "Хаббл" і комп'ютерного моделювання і опубліковані в журналі MNRAS.
Галактики оточує не порожнеча, а міжзоряне середовище, яке складається з розрідженого газу. Цей газ зосереджується навколо ниток темної матерії і є основним "будівельним матеріалом" для активних галактик. Нещодавно вчені встановили, що галактики активно взаємодіють з міжгалактичним середовищем, викидаючи в нього гігантські хмари газу і пилу, які виходять з чорних дір. Через мільйони років ці потоки газу охолоджуються і потрапляють в галактику, стаючи основою для формування молодих зірок.
У новому дослідженні вчені заявили про те, що галактики викидають непропорційно багато важких металів. За оцінками астрофізиків, галактики містять стільки ж кисню, вуглецю та інших важких елементів, як і навколишні хмари гарячого газу в міжгалактичному середовищі, а в деяких випадках навіть менше цього. Це означає, що вчені переоцінювали здатність галактик "переробляти" важкі елементи і використовувати їх для народження нових зірок і планет. Цілком можливо, що вчені сьогодні переоцінюють число планет у Всесвіті, спираючись на попередні уявлення про поведінку міжзоряного середовища.
Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.