Астрономи припустили існування масивної і дуже гарячої планети біля Веги

Поділитися
Астрономи припустили існування масивної і дуже гарячої планети біля Веги Навколо Веги може обертатися гігантська і дуже гаряча планета © Naked Science
Температура планети може досягати трьох тисяч градусів Цельсія.

Десятиліття спостережень за однією з найбільших і близьких зірок, Вегою, показали, що в пиловому диску, який її оточує, може знаходитись велика планета. Її температура може підніматися до трьох тисяч градусів Цельсія, повідомляє Naked science.

Вега - найяскравіша зірка сузір'я Ліра і одна з п'яти найяскравіших на нічному небі. Вона молодша за Сонце, але набагато більша і яскравіша, ніж воно. Вона знаходиться на відстані всього 25 світлових років від Землі, що робить зірку дуже зручною для спостережень.

Навколо Веги знаходиться пиловий диск радіусом близько 120 астрономічних одиниць. Вважається, що зірка орієнтована до нас своїм полюсом, тому ми можемо спостерігати її через «діру» в диску.

У ході нового дослідження вчені з Університету штату Колорадо простежили за положенням Веги на небі за допомогою 1,5 тисячі знімків, зроблених Обсерваторією імені Віппла за 10 років спостережень.

Спостереження показали, що навколо Веги обертається планета, яка здійснює оберт за 2,43 земних діб. Її маса повинна складати не менше 20 мас Землі, а розмірами вони знаходиться між Нептуном і Юпітером. Планета розташовується ближче до зірки, ніж Меркурій до Сонця.

На такій відстані від молодої і яскравої зірки вона сильно розпечена і здатна «роздуватися», збільшуючись в обсязі. За оцінками вчених, температура там повинна складати близько 2980°С. Якщо існування планети підтвердиться, вона може стати другою в числі найгарячіших світів, відомих науці, - після знаменитої екзопланети KELT-9 b, розпеченої вище 4000°С.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка виявили біля червоного карлика недалеко від Сонця землеподібну планету, якій вдалося зберегти свою атмосферу. Вона може допомогти вченим вивчати атмосфери інших світів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі