Міжнародна група астрономів склала карту зоряного неба, на якій розміщуються 25 тисяч надмасивних чорних дір. Як повідомляє «Новое время», це найдетальніша карта зоряного неба в області низьких радіочастот.
Для створення карти астрономи використовували дані 52 станцій з антенами LOFAR, розкиданими в дев'яти європейських країнах. Вчені відзначають, що їм довелося винайти нові методи перетворення радіосигналів на зображення неба, щоб отримати представлену карту.
В даний час LOFAR - єдина мережа радіотелескопів, здатна отримувати зображення з високою роздільною здатністю на частотах нижче 100 мегагерц. Ця карта охоплює лише 4% Північної небесної півкулі - з часом астрономи планують створити зображення всього північного неба.
Варто відзначити, що телескопи LOFAR знаходяться на Землі, а це ускладнює спостереження, проведені з їхньою допомогою, оскільки іоносфера діє як каламутна лінза. Для того, щоб «очистити» небо, вчені використовували потужні суперкомп'ютери, які коректували вплив іоносфери. Дослідники вибирали найкращі зображення з 256 годин зйомки і об'єднували їх.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа знайшли шість галактик, які оточують надмасивну чорну діру. Відкриття дозволить вченим зрозуміти, як надмасивні чорні діри могли утворитися і досягти колосальних розмірів за короткий час.