Вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка виявили біля червоного карлика недалеко від Сонця землеподібну планету, якій вдалося зберегти свою атмосферу. Вона може допомогти вченим вивчати атмосфери інших світів, повідомляє Naked science.
Планета Gliese 486 b в 1,3 рази більша за Землю в діаметрі і в 2,8 рази масивніша. Повний оберт навколо своєї зірки вона здійснює всього за 1,5 доби. Gliese 486 b знаходиться на відстані всього 26,8 світлових років від нас.
У статті з описом відкриття вчені відзначають, що планета не тільки має тверду поверхню, але і оточена атмосферою, вивчення якої може бути доступно за допомогою земних телескопів.
Автори використали дані космічних телескопів Kepler і TESS. Вони проаналізували спостереження приблизно 350 червоних карликів - невеликих і тьмяних зірок, які вважаються найпоширенішими в Галактиці. В ході цієї роботи вчені виявили унікальну екзопланету Gliese 486 b. На відміну від більшості таких світів, температура на ній складає всього 430 градусів Цельсія, що дозволяє існувати твердій поверхні. Судячи з усього, склад планети близький до складу Землі і Венери.
Вчені відзначають, що завдяки потужній гравітації планеті вдалося зберегти атмосферу, хоча більшість подібних об'єктів біля червоних карликів втрачають її ще за часів молодості материнської зірки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономи з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха провели моделювання, яке показало, що супутники Марса Фобос і Деймос могли бути частиною іншого, більшого місяця. Ймовірно, це небесне тіло розпалося на частини кілька мільярдів років тому.