Припущення про існування планети Проксима Центавра В вперше висунули чотири роки тому. Тоді ця ж група астрономів за допомогою спектрографа HARPS помітила слабкі коливання швидкості руху зірки, які можна було б пояснити за допомогою присутності достатньо великого небесного тіла.
Підтвердити те, що планета дійсно існує, дозволив спектрограф ESPRESSO, встановлений на Дуже великому телескопі. ESPRESSO виміряв радіальну швидкість зірки, що знаходиться в 4,2 світлових роках від Сонця, з точністю до 30 см/сек. Це втричі більш точний вимір, ніж ті, що дозволяв провести HARPS. Також новий спектрограф дозволив точніше визначити масу планети.
Вчені відзначають, що відстань від планети до зірки приблизно в 20 разів менша, ніж від Землі до Сонця, але Проксима отримує порівнянне кількість енергії. Тобто, на планеті може існувати вода в рідкому вигляді і потенційні умови для виникнення життя.
Разом з тим, називати планету потенційним кандидатом для пошуків інопланетного життя поки рано. Проксима Центавра – червоний карлик, який активно бомбардує планету рентгенівськими променями, тому життя на планеті може розвинутися тільки за наявності щільної атмосфери.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
В 2018 році астрономи зафіксували на зірці найпотужніший спалах, який міг би знищити будь-яку відому форму життя. Дослідники відзначають, що спалах був настільки потужним, що його можна було б помітити неозброєним оком.