Проксима Центавра - червоний карлик, який розташовується на відстані 4,2 світлових років від нас. Маса світила становить лише 0,12 маси Сонця, а радіус - 0,14 сонячного. Зірка входить в потрійну систему альфи Центавра і утримує біля себе планету трохи більшу за Землю, яка знаходиться в зоні населеності.
Тепер же дослідникам вдалося знайти біля Проксими Центавра ще одну планету, масивну надземлю. Вчені використали дані спостережень астрометричної місії Gaia, а також телескопів європейської обсерваторії ESO, що працюють у Чилі. Автори провели ретельний аналіз коливань Проксими Центавра, викликаних гравітаційним впливом сусідніх тіл, і врахували вплив відомої планети b.
На думку вчених, маса нової планети приблизно в 5,8 разів більша за масу Землі, а період її обертання на орбіті - 5,21 земного року. Планета розташовується надто далеко від зірки і занадто холодна для того, щоб на ній могли існувати відомі форми життя. Разом з тим, вона робить систему Проксими Центавра більш складною і різноманітною, а отже, більш цікавою для спостережень.
Вчені підкреслюють, що для підтвердження відкриття другої планети необхідні додаткові спостереження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Про відкриття землеподібні планети біля Проксими Центавра стало відомо 24 серпня. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати вода в рідкому стані.