Астрономи отримали знімок самотньої галактики із сузір'я Кита

Поділитися
Астрономи отримали знімок самотньої галактики із сузір'я Кита Огляд зоряного неба навколо галактики © eso.org
Галактика є однією з найвіддаленіших в Місцевій групі.

Астрономи представили знімок галактики Вольфа-Лундмарка-Мелотта або WLM, яка входить в Місцеву групу – кластер галактик, в який входить Чумацький Шлях. Галактика знаходиться на периферії кластера є одним із найбільш віддалених об'єктів в ньому. Зображення галактики було опубліковано на офіційному сайті Європейської південної обсерваторії.

Як заявляють дослідники, галактика настільки мала і ізольована, що навряд чи коли-небудь взаємодіяла з будь-якою іншою галактикою Місцевої групи.

Слабку туманність WLM відкрив у 1909 році німецький астроном Макс Вольф, а через приблизно п'ятнадцять років Батіг Лундмарк і Філібер Жак Мелотт ідентифікували її як галактику. Цим пояснюється її незвичайна назва. Галактика розташована в сузір'ї Кита приблизно в трьох мільйонах світлових років від Чумацького Шляху.

Читайте також: Зіткнення галактик призводить до "поїдання" чорною дірою цілих зоряних систем

WLM позбавлена чіткої структури і класифікується астрономами як карликова неправильна галактика. Протяжність галактики становить близько восьми тисяч світлових років. На думку дослідників, порівняно невеликі первинні галактики гравітаційно взаємодіяли одна з одною і часто зливалися, утворюючи галактики більшого розміру. За мільярди років такі процеси злиття привели до появи великих спіральних і еліптичних галактик, які звичні для сучасного Всесвіту.

eso.org

Але WLM розвивалася ізольовано і не зазнавала впливу інших галактик і їхніх зоряних скупчень. Це призвело до того, що галактика є зразком "первісного стану", всі зміни, які сталися в ній за час існування, відбулися без будь-якого зовнішнього впливу.

Помітною відмінністю цієї малої галактики є гало, що складається з дуже тьмяних червоних зірок і далеко простирається в навколишньому просторі. Червоний колір говорить про те, що зірки старі. Цілком ймовірно, що вік гало відповідає епосі початкового формування самої галактики, і дослідження зірок, які входять до нього, може допомогти зрозуміти механізми утворення ранніх галактик.

Раніше астрономи встановили, що Чумацький Шлях "вкрав" зоряний кластер у сусідньої галактики. Дослідники вважають, що зоряний кластер раніше належав Малій Магеллановій Хмарі – яскравій галактиці, розташованій на відстані 200 тисяч світлових років від Землі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі