Дослідження вчених показують, що Чумацький Шлях "вкрав" великий кулястий кластер із зірок у сусідньої галактики. Два роки тому астрономи виявили це скупчення зірок у сузір'ї Кратер, яке розташовується на південь від Лева на небі. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.
Кластер Кратер є найдальшим у Чумацькому Шляху. Кулясті кластери, як правило, розташовуються ближче до центру галактики, але Кратер знаходиться у 470 тисяч світлових років, приблизно у 17 разів далі від центру Чумацького Шляху, ніж Земля. Крім того, вік виявленого кластера складає всього 7,5 мільярдів років, тобто він набагато молодший, ніж кластери, що оточують його. На думку вчених, це свідчить про те, що кластер був народжений іншого галактикою.
Дослідники вважають, що зоряний кластер раніше належав Малій Магеллановій Хмарі – яскравій галактиці, розташованій на відстані 200 тисяч світлових років від Землі. Мала Магелланова Хмара містить кулясті кластери, і вчені вже не раз помічали, що вона посилає газ у Чумацький Шлях, це свідчить про те, що вона могло передати нашій галактиці і зоряне скупчення. Кластер Кратер має хімічний склад, схожий з іншим кулястим кластером Малої Магелланової Хмари того ж віку.
Ще одним поясненням появи цього кластера в Чумацькому Шляху може бути міжгалактичний канібалізм. На думку дослідників, невелика галактика, в якій він був він утворений, може більше не існувати, оскільки гравітація Чумацького Шляху розірвала її на частини.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили невідомий раніше компонент Чумацького Шляху. Вчені виявили 655 кандидатів у змінні зірки типу цефеїд. Такі зірки періодично пульсують, тобто розширюються і стискуються, і при цьому значно змінюють свій блиск. Цикл таких змін становить від декількох днів до декількох місяців.