Астрономи отримали найбільш якісні зображення поверхні Сонця

Фото
Поділитися
Дослідники отримали зображення сонячної плями, які за ступенем деталізації перевершують всі раніше зроблені знімки подібних об'єктів. Астрономи пояснюють, що зростання якості фотографій дозволяє розглянути тонкі деталі, важливі для перевірки низки теорій про роль магнітних полів у житті Сонця.

Астрономи з Технологічного інституту в Нью-Джерсі (США) опублікували знімки поверхні Сонця, зроблені за допомогою спеціального сонячного телескопа. Інструмент, встановлений в обсерваторії Біг-Беарс, має дзеркало діаметром 1,6 метра і дозволяє вченим отримувати зображення з раніше недоступним якістю. Подробиці наводяться на сайті інституту.

Дослідники отримали зображення сонячної плями, які за ступенем деталізації перевершують всі раніше зроблені знімки подібних об'єктів. Астрономи пояснюють, що зростання якості фотографій дозволяє розглянути тонкі деталі, важливі для перевірки низки теорій про роль магнітних полів в життя Сонця.

Вивчення магнітного поля в фотосфері Сонця необхідне для того, щоб краще зрозуміти механізм утворення як сонячних плям, так і коронарних викидів. Ці дослідження мають у тому числі і практичне значення, оскільки сонячні спалахи призводять до викиду плазмових згустків. Заряджені частинки, досягаючи Землі, збурюють магнітне поле планети і спричиняють магнітні бурі, здатні пошкодити лінії електропередач та порушити нормальну роботу ліній зв'язку. Крім того, потік протонів і ядер гелію з боку великого сонячного спалаху є по суті сфокусованим пучком іонізуючого випромінювання, а це несе пряму загрозу космонавтам, особливо під час виходів у відкритий космос або при польотах за межі магнітосфери Землі. !zn

Читайте також:

Вчені NASA виявили у Сонячної системи хвіст, як у комет (ВІДЕО)

В нашій галактиці формується гігантська нова зірка

Астрофізик Стівен Хокінг закликав людство рятуватися з Землі

Телескоп ALMA простежив за народженням зірки і її планет

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі